You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Szkolny konkurs międzyklasowy "Bezpieczny w Internecie"
Szkolny konkurs międzyklasowy "Bezpieczny w Internecie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
10.03.2017.

W związku z obchodzonym niedawno światowym Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 9 marca odbył się międzyklasowy konkurs. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Pytania dotyczyły znajomości zasad bezpiecznego i kulturalnego surfowania po sieci, trzeba było również wykazać się wiedzą dotyczącą różnych internetowych pojęć czy ciekawostek związanych ze światową siecią.
Najpierw wszyscy uczniowie uczestniczyli w indywidualnym quizie - większość uczestników poprawnie odpowiedziała na wylosowane pytania. Potem przedstawiciel każdej klasy wziął udział w rozgrywce wzorowanej na telewizyjnych "Milionerach" - zdobywając punkty dla klasy odpowiadał indywidualnie, ale raz mógł skorzystać z podpowiedzi swojej drużyny. Na koniec uczniowie drużynowo rozwiązali krzyżówkę. Po podliczeniu zdobytych przez klasy punktów wyniki konkursu są następujące:

I miejsce - 18 punktów

klasa 4a