Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Szkolny konkurs międzyklasowy "Bezpieczny w Internecie"
Szkolny konkurs międzyklasowy "Bezpieczny w Internecie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.03.2017.
Image
 
W związku z obchodzonym niedawno światowym Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 9 marca odbył się międzyklasowy konkurs. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Pytania dotyczyły znajomości zasad bezpiecznego i kulturalnego surfowania po sieci, trzeba było również wykazać się wiedzą dotyczącą różnych internetowych pojęć czy ciekawostek związanych ze światową siecią.
Najpierw wszyscy uczniowie uczestniczyli w indywidualnym quizie - większość uczestników poprawnie odpowiedziała na wylosowane pytania. Potem przedstawiciel każdej klasy wziął udział w rozgrywce wzorowanej na telewizyjnych "Milionerach" - zdobywając punkty dla klasy odpowiadał indywidualnie, ale raz mógł skorzystać z podpowiedzi swojej drużyny. Na koniec uczniowie drużynowo rozwiązali krzyżówkę. Po podliczeniu zdobytych przez klasy punktów wyniki konkursu są następujące:

I miejsce - 18 punktów

klasa 4a

II miejsce - 15 punktów
klasy: 4b, 6c

III miejsce - 14 punktów
klasy: 4c, 6a, 6b

IV miejsce - 13 punktów
klasa 5b

V miejsce - 11 punktów
klasa 5a
 
Gratulacje dla wszystkich!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »