Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Warsztaty kodowania w czasie ferii
Warsztaty kodowania w czasie ferii PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
28.02.2017.
W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 14-17 lutego 2017r., chętni uczniowie z klasy 4c wzięli udział w zajęciach kodowania – z komputerem i bez komputera. Programowali w Scratchu, w którym wykonali 7 projektów oraz przekonali się, że zakodować można różne rzeczy i nie zawsze jest do tego potrzebny komputer.
W czasie zajęć powstały w Scratchu programy obrazujące historyjkę "Detektyw Kot Scratch poszukuje myszy, która skradła mu z lodówki ser". Przygody Kota były pretekstem do poznawania kolejnych poleceń i konstrukcji tego języka programowania. W czasie zajęć uczniowie wysłuchali też ciekawego, 10-minutowego wykładu twórcy Baltiego „Programowanie jest jak gotowanie”.
W czasie zajęć uczniowie przekonali się również, że do kodowania nie jest niezbędny  komputer. Grając w grę Statki, komunikaty o wybranym polu przekazywali sobie zakodowane alfabetem Morse'a. W innym dniu kodowali ruchy taneczne, a potem wykonywali zakodowany układ choreograficzny. Sprawdzili również jak działa płytka Makey Makey – wykorzystując napisany wcześniej w Scratchu projekt, zagrali na owocowo-warzywnym pianinku, wodnej perkusji i sztućcach. Podobało im się również krótkie składanie robotycznych konstrukcji z klocków Lego Wedo.
 
Image

W przerwach dzieci integrowały się przy wspólnym posiłku, a chętni próbowali sił w żonglerce piłeczkami…
Dziękujemy uczestnikom warsztatów za wspólnie spędzone chwile. Mamy nadzieję, że wszyscy pokochali Scratcha, widząc różne możliwości tego programu.

Program Scratch2 można pobrać ze strony:

https://scratch.mit.edu/scratch2download
lub pracować online (bezpośrednio na stronie Scratcha https://scratch.mit.edu – zakładka u góry Stwórz)
 
Zajęcia poprowadziły nauczycielki: Katarzyna Cekiera, Alina Uzny
 
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
 
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
 
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
 
 Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »