You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
07.02.2017.
W lutym wiele mówi się o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy 7 lutego 2017r. pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze". Podczas XIII edycji tego wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas tegorocznych obchodów DBI szczególnie podkreślany jest potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać w edukacji, kontaktach z rówieśnikami czy podczas twórczej rozrywki.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

KLASA I

KLASA II, III, IV