You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Weź udział w Godzinie Kodowania 2016
Weź udział w Godzinie Kodowania 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
05.12.2016.
Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięły w niej już udział miliony uczestników z całego świata. W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej trwa od 5 do 11 grudnia i jest to świetny czas na kodowanie.

Wszystkich uczniów klas IV-VI
proszę o udział w Godzinie Kodowania
w ramach obowiązkowego zadania domowego.

Dlaczego warto kodować?
  • kształcisz logiczne myślenie
  • ćwiczysz czytanie ze zrozumieniem
  • uczysz się rozwiązywać problemy, ćwiczysz cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu

A może odkryjesz w sobie talent do programowania i zechcesz zostać programistą?

W ramach tegorocznej godziny kodowania wybierz jedną z poniższych opcji, a na koniec:

1. Wykonaj zadania w komputerze - ucz się poprzez zabawę (niektóre aktywności można uruchomić również na tablecie czy smartfonie)
  2. Opisz w swoje wrażenia i przemyślenia po wykonanej pracy - napisz co było dla Ciebie łatwe, co sprawiało Ci trudność i jak rozwiązałeś problemy, czy wykonałeś wszystkie zadania, ile czasu Ci to zajęło, itp.
  3. Zachęć kogoś ze swojej rodziny do kodowania - opowiedz o akcji "Godzina Kodowania". A może pokodujecie razem?
  4. Poproś rodzica o podpis - potwierdzenie wykonanego zadania.
Uwaga: jeśli przy materiale pisze np Grades 2+ oznacza to, że materiał przeznaczony jest dla uczniów klas drugich i starszych.

POWODZENIA!

DO WYBORU (POLECANE):

Pokoduj z bohaterami Minecrafta (część 1) lub (część 2 NEW)

CZĘŚĆ 1                          CZĘŚĆ 2

Jeśli lubisz "Gwiezdne Wojny" - wybierz tę aktywność

Przyłącz się do Anny i Elsy zachwycających się magią i pięknem lodu.

Spróbuj kodowania z Angry Birds, Zombies i Scrat.

Utwórz historyjkę lub napisz swoją grę w Play Lab.

Chcesz utworzyć swoja grę w mniej niż 10 minut razem z Flappy?

Lub wybierz coś innego z propozycji na tej stronie