Rok 2010 - Rokiem Fryderyka Chopina PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Kaczmarska
20.04.2010.

Rok 2010 został Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Rokiem Fryderyka Chopina. W tym roku przypadła również 200 rocznica urodzin artysty. Z tej okazji 20 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty montaż słowno – muzyczny dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie z klasy 5b przybliżyli sylwetkę wielkiego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina,  recytując piękne wiersze i przedstawiając ważne fakty z jego życia. Wszystko przeplatane było fragmentami największych utworów F. Chopina – mazurkami, walcami, nokturnami. Mieli okazję wysłuchania etiudy rewolucyjnej, czy poloneza A-dur. Nad całością czuwała p. Anna Kaczmarska-Gąska.

Zobacz więcej zdjęć w galerii