Spotkanie z Dawidem w Krainie Radości PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator
11.04.2010.
Przełamali niewidoczne bariery
Wyjątkowego gościa podejmowali wychowawcy i uczniowie ze świetlicy Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Jest nim Dawid Pawlak, niepełnosprawny dziewięciolatek z Wróblina koło Głogówka. W ramach pomocy sympatycznemu chłopcu od października ubiegłego roku w naszej szkole prowadzona  jest zbiórka zakrętek z PCV.

Środki uzyskane z recyklingu zebranych korków, zakrętek i zatyczek są przeznaczane na doposażenie inwalidzkiego wózka dla Dawida. Pierwsza transza pieniędzy wpłynęła na konto Dawida w lutym.
- Chcemy podziękować wszystkim dobroczyńcom z ZSM nr 1  i przy okazji poznać ich przedstawicieli – mówi Bogusława Pawlak, mama Dawida.
Rodzice chłopca i dwaj jego młodsi bracia krótko rozmawiali z nauczycielami oraz gronem rówieśników o szkolnej i domowej codzienności. W przerwach Świetliczaki śpiewały ulubione piosenki. W końcu nadszedł czas na wspólną zabawę.
Mały poczęstunek oraz przygotowane przez dzieci prezenty wzbogaciły wspólne spotkanie.
- Chciałbym chodzić do takiej szkoły – podsumował  wizytę Dawid.
Rodzina chłopca miała też okazję poznać dyrektora szkoły – Bożenę Łotecką oraz wicedyrektora d/s opiekuńczo-wychowawczych – Małgorzatę Simańczuk.