Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Prezydent RP Lech Kaczyński nie żyje PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.04.2010.

Image

Samolot z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i oficjalną delegacją państwa polskiego oraz towarzyszącymi osobami rozbił się w okolicach Smoleńska. W samolocie był prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, wysocy dostojnicy państwowi i przedstawiciele życia społeczno-publicznego. Delegacja leciała do Katynia na uroczystości związane z 70 rocznicą zbrodni katyńskiej.
Według wstępnych informacji agencyjnych samolot zahaczył o drzewo przy podchodzeniu do lądowania i zapalił się.
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową. Z związku z katastrofą w całym kraju odwołano imprezy rozrywkowe i sportowe. Marszałek Bronisław Komorowski, zgodnie z Konstytucją, po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego przejął jego obowiązki.

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »