Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-KoĽlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe arrow Turniej piłki nożnej TYMBARK 2014 - awansowali¶my do finału wojewódzkiego!
Turniej piłki nożnej TYMBARK 2014 - awansowali¶my do finału wojewódzkiego! PDF Drukuj Email
Wpisał: Jan Węgrzyn   
22.03.2014.

18.03.2014r. na boisku w Reńskiej Wsi odbył się turniej piłkarski Tymbark 2014, 14-ta edycja zmagań najmłodszych adeptów piłki nożnej. W¶ród 10 drużyn udział wzięła i nasza SP 19 K-K - chłopcy z rocznika 2004 i młodsi. Od pocz±tku w gronie faworytów do wygrania tego turnieju mówiło się o trzech szkołach SP 5 i SP 9 i naszej SP 19 z K-KoĽla.

Image

W grupie 5-cio drużynowej chłopcy zaczęli od zwycięstwa nad SP9 II K-KoĽle 2:1 (piękn± bramkę zdobył Jacek Asman uderzeniem ze ¶rodka boiska z 20m!), następnie pokonali SP18 K-KoĽle (Cisowa) 4:0 (bardzo ładn± bramkę zdobył tym razem Szymon Wer uderzeniem z lewego skrzydła z okolicy 25m!). Z SP5 K-KoĽle zanotowali¶my remis 0:0, a w ostatnim meczu pokonali¶my SP Maciowakrze 1:0 (po bramce Dawida Herbowskiego).
W półfinale ograli¶my do¶ć łatwo SP9 K-KoĽle 3:1 po ¶wietnych interwencjach naszego bramkarza Filipa Chadały i bardzo dobrej postawie w obronie, nie tylko w tym meczu, Miłosza Tryndocha. W finale spotkali¶my się po raz drugi z SP5 K-KoĽle (zawodnicy: Walicki, Kałużny, Wiszowaty z SP5, na co dzień trenuj± z naszymi zawodnikami w jednym klubie w FA K-K) i po szybkiej bramce Szymona Wer najpierw wyszli¶my na prowadzenie 1:0, potem do przerwy przegrywali¶my 1:2 (po dwóch trafieniach Dominika Walickiego. Po przerwie bramkę na wagę remisu zdobył niezawodny Szymon Wer. Gdy wszyscy my¶leli już o rzutach karnych, na 1 minutę przed końcem spotkania, nasi rywale strzelili trzeci± bramkę, ustalaj±c wynik spotkania2:3. Mimo porażki, z drugiego miejsca awansowali¶my do finału wojewódzkiego!
Chciałem podziękować chłopcom za godne reprezentowanie naszej szkoły i za wielkie po¶więcenie oraz walkę do samego końca. Kadra SP19 K-KoĽle: Filip Chadała,  (Filip Mankiewicz) , Miłosz Tryndoch, Szymon Wer, Dawid Herbowski, Jacek Asman, Kwiecień Olivier, Mateja Patryk, Michał Nowak, Dominik Juhnke. Trener Jan Węgrzyn.
 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »