Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 5 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Projekty szkolne arrow FSNiT
FSNiT
Klasa 5a zrealizowała projekt "Poławiacze pereł - odkrywcy talentów" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
01.07.2014.
W ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” klasa 5a zrealizowała projekt „Poławiacze pereł – odkrywcy talentów”. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie klasy 5a zrozumieli, że każdy z nich ma jakiś talent, że każdy talent warto rozwijać, pielęgnować, że jest to proces żmudny, ale warto stawiać sobie cele i je realizować, bo pasje wzbogacają nasze życie. Postać patrona naszej szkoły może służyć za wspaniały wzór pracy nad własnym talentem.
 
Image
 
Czytaj całość…
 
"Skarby wokół nas - mini gra terenowa" - projekt zrealizowany w 4a w ramach FSNiT PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
01.07.2014.
Klasa 4a zrealizowała projekt edukacyjny „Skarby wokół nas – mini gra terenowa”. Wśród działań projektowych znalazło się dużo zadań ruchowych, kształciliśmy też czytanie ze zrozumieniem, wykonywanie działań matematycznych, umiejętność logicznego myślenia. Dodatkowo uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat patrona szkoły – Bronisława Malinowskiego. Ten wielki sportowiec stał się w naszym projekcie skarbem, który na nowo odkryliśmy z naszymi uczniami. Podsumowaniem działań projektowych była rozegrana 6 czerwca gra terenowa, w którą zagrali chętni uczniowie klasy 3d. Zadania w grze, związane z patronem szkoły, przygotowali czwartoklasiści. Na poszczególnych stacjach tłumaczyli oni, co należy wykonać, sprawdzali poprawność wykonanych zadań. Były też przystanki sportowe, na których czwartoklasiści zaliczali wykonanie zadanych ćwiczeń.
Po zakończonej grze wszyscy uczestnicy, trochę zmęczeni ze względu na upalny dzień, zgodnie stwierdzili, że gra była ciekawa, poszerzyła wiadomości uczniów związane z patronem szkoły.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Ptasi świat i jego tajemnice" - projekt zrealizowany w klasie 6c PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
28.06.2014.
Trzynaścioro uczniów klasy 6c w ramach projektu FŚNiT realizowało w drugim półroczu roku szkolnego 2013/2014 ścieżkę dydaktyczną „Ptasi świat i jego tajemnice”.
 
Image
Czytaj całość…
 
I turniej gier planszowych PDF Drukuj Email
26.06.2014.
W ramach projektu FŚNiT uczniowie klasy IVc przygotowali pierwszy turniej gier planszowych.Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych.
 
Image
Czytaj całość…
 
Tak klasa IVc przygotowywała gry planszowe PDF Drukuj Email
26.06.2014.
W ramach projektu FŚNiT uczniowie klasy IVc spotkali się w sobotę 26 kwietnia 2014, by stworzyć swoje pierwsze gry planszowe.
 
Image
Czytaj całość…
 
Eksperymentowaliśmy w pracowniach Zaczarowanego Świata PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.03.2014.

W dniach 11-13 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych Zaczarowanego Świata w Opolu lub Niwkach. Zajęcia miały na celu pobudzenie uczniów do poznawczego sposobu zdobywania wiedzy. Uczniowie nie tylko obserwowali eksperymenty, wiele z nich wykonali samodzielnie, pod okiem prowadzących zajęcia animatorów. Wszyscy wrócili zachwyceni! Mamy nadzieję, że uczniowie spróbują wykonać choćby wybrane eksperymenty opisane w książce, którą otrzymał kżdy uczeń klas IV-VI na pamiątkę tego wyjazdu!

Image


Zachęcamy do zapoznania się z wrażeniami uczestników wyjazdu. Zdjęcia można obejrzeć w galerii szkoły - zapraszamy!

Czytaj całość…
 
Zachęcamy do udziału w czekoladowym konkursie PDF Drukuj Email
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
17.03.2014.
"WARIACJE NA TEMAT CZEKOLADY" to konkurs językowy dla wszystkich, którzy lubią czekoladę. Szczegóły poniżej:
 
Image
Czytaj całość…
 
Uczestnicy projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" odwiedzą "Zaczarowany Świat" w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.02.2014.
Uczniowie, którzy uczestniczą w projekcie "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" już wkrótce wezmą udział w bardzo ciekawych zajęciach w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych Regionalnego Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu. Proponowane zajęcia mają za zadanie pobudzać uczniów do poznawczego sposobu zdobywania wiedzy. Uczniowie będą mogli  nie tylko obserwować eksperymenty przeprowadzane przez animatorów ale również samodzielnie je wykonywać. W ramach zajęć uczniowie będą realizować zapisy podstawy programowej dla I etapu edukacyjnego (klasy I-III) oraz II etapu edukacyjnego (klasy IV-VI).
Image
 
Zbiórka przed szkołą o godzinie 7:20.

Miejsce parkowania autokarów:  Stacja paliw ORLEN, Al. Jana Pawła II.

Prosimy o punktualność - nie czekamy na uczniów, którzy się spóźnią!

Czytaj całość…
 
Rozpoczynamy realizację projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2014.
W przyszłym tygodniu (3-7 lutego) rozpoczynamy diagnozowanie uczniów klas I - VI. Jest to nasze pierwsze działanie w projekcie "Fascynujący świat nauki i technologii" mające na celu poznanie predyspozycji i możliwości uczniów. W pierwszym tygodniu (3-7 lutego) uczniowie przez 1 godzinę lekcyjną będą rozwiązywać zadania z języka polskiego, a w drugim tygodniu (10-14 lutego) z matematyki. Wszystkim uczniom życzymy satysfakcjonującego wyniku!
Tu można zobaczyć harmonogram badań diagnozujących, które będą prowadzone w sali B-10.
 
Image
Poniżej można obejrzeć prezentację na temat projektu oraz poświęcone projektowi materiały, które pojawiły się w mediach.
Czytaj całość…