Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Świetlica szkolna arrow Zajęcia i zabawy
Zajęcia i zabawy
"La Bella Addormentata" PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
23.05.2018.
O tym, że warto uczyć się języków obcych przekonały się ostatnio dzieci uczęszczające do świetlicy. Klasa 3f przygotowała bowiem przedstawienie baśni pt. "La Bella Addormentata", czyli "Śpiąca Królewna". Niespodzianką dla widzów było to, że mali aktorzy mówili w języku włoskim, a pani Ewa Baraniuk tłumaczyła ich role na język polski. Trzecioklasiści mile zaskoczyli wszystkich ładną wymową po włosku, pięknymi strojami i radosnym występem. Mamy nadzieję, że inni uczniowie zostali zachęceni do odważnego zaprezentowania swoich talentów artystycznych i jeszcze nieraz będziemy mieli okazję obejrzeć ciekawy występ w naszej szkolnej świetlicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świetliczaki na kozielskim rynku PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Kaczmarska   
24.04.2018.
20 kwietnia grupa świetlicowa wzięła udział w happeningu na kozielskim rynku z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. "Oddychajmy czystym powietrzem" - pod takim hasłem zorganizowano ten dzień. Dzieci kolorowo ubrane, z transparentami proekologicznymi, przeszły barwnym korowodem do miejsca spotkania, a następnie wzięły udział w różnych, ekologicznych atrakcjach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wiosenne kanapki dla każdego PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
27.03.2018.
Nadeszła wiosna, a wraz z nią radosne pomysły. Tym razem dzieci uczęszczające do świetlicy postanowiły przygotować smaczne i zdrowe kanapki na śniadanie. Najpierw została ustalona i omówiona lista produktów, które warto wykorzystać ze względu na ich walory zdrowotne. Następnie 23 marca już z samego rana każdy mógł przygotować kanapki według swoich upodobań. Powstały kolorowe talerze pysznych smakowitości, pełnych witamin. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie, dlatego zjadały swoje małe cudeńka z wielkim apetytem. W tym sezonie wiosennym stawiamy na zdrowie!
 
Image
Czytaj całość…
 
Świetlicowe palmy wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Kaczmarska   
25.03.2018.
Image
Niedziela Palmowa to dzień, kiedy wierni tradycyjnie przynoszą do kościołów palmy wielkanocne, które następnie są poświęcone przez księży. Katolicy co roku obchodzą to święto na cześć wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Odbywa się ono na tydzień przed Wielkanocą, która w tym roku wypada 1 kwietnia. Palmy można kupić w wielu miejscach, takich jak stragany, jarmarki wielkanocne czy sklepy. W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, nasi uczniowie  z radością i przyjemnością wykonali na zajęciach świetlicowych palmy  wielkanocne - samodzielnie i  oczywiście z naturalnych materiałów.  Kolorowe wstążki, bukszpan, gałązki wierzby  i świetne pomysły towarzyszyły piątkowego popołudnia dzieciom przy pracy. Własnoręczne wyroby zabrali ze sobą do domów.
Czytaj całość…
 
Świetliczaki tęsknią za wiosną... PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Kaczmarska   
19.03.2018.
Do naszej świetlicy zawitała Pani Wiosna. Wraz z nią przybyły wielobarwne kwiaty i barwne ptaszki - zwiastuny zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci powitały "wiosenne" pomysły z radością i na zajęciach świetlicowych wykonały prace plastyczne, przedstawiające oznaki wiosny. Wiosna króluje w całej świetlicy. Wszystkie prace wychowanków posłużyły do dekoracji sal i do wykonania gazetek ściennych. Mamy nadzieję, iż wykonane prace przyspieszą nadejście wiosny. Jaki będzie tego efekt, zobaczymy niebawem za oknem.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 36