Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Świetlica szkolna arrow Zajęcia i zabawy
Zajęcia i zabawy
Karnawał w "Krainie Radości" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.02.2019.
Ostatnie piątkowe przedpołudnie w naszej szkole było niezwykle radosne, ponieważ przedszkolaki z PP nr 26  z grupy "Maki", "Kaczeńce" i "Nasturcje"  brały udział w balu karnawałowym. W tym dniu dzieci przybyły do szkoły  przebrane w prześliczne, bajkowe stroje. Oprócz skocznej muzyki przygotowano  dla dzieci szereg zabaw i konkursów, w których przedszkolaki chętnie brały udział.
Dzieci w dobrych, karnawałowych humorach opuściły naszą szkołę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Misie duże, misie małe, te pluszowe i te białe... PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
05.12.2018.
Image
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Dzieci z naszej szkolnej świetlicy postanowiły uczcić to wyjątkowe święto i przyniosły swoje pluszowe misie na zajęcia. Podczas wspólnego świętowania uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą historię Pluszowego Misia, opowiadali o znanych sobie z literatury i filmu bohaterach – Uszatku, Kubusiu Puchatku, Paddingtonie, ulubieńcach dzieci na całym świecie. Nie zabrakło też zajęć plastycznych polegających na rysowaniu portretu wybranego misia. Na koniec właściciele pluszowych maskotek prezentowali swoje przytulanki, które utworzyły piękną wystawkę w sali świetlicowej.
Czytaj całość…
 
Wizyta Przedszkolaków w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Kaczmarska   
27.09.2018.
20 września obchodzony był ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej świetlicy gościliśmy dzieci z Publicznych Przedszkoli nr 24 i nr 26. Były życzenia dla dzieci. O gościach nie zapomnieli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy również skierowali ciepłe słowa do najmłodszych. Zajęcia odbywały się pod hasłem "W Jabłuszkowie".
 
Image
Czytaj całość…
 
"La Bella Addormentata" PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
23.05.2018.
O tym, że warto uczyć się języków obcych przekonały się ostatnio dzieci uczęszczające do świetlicy. Klasa 3f przygotowała bowiem przedstawienie baśni pt. "La Bella Addormentata", czyli "Śpiąca Królewna". Niespodzianką dla widzów było to, że mali aktorzy mówili w języku włoskim, a pani Ewa Baraniuk tłumaczyła ich role na język polski. Trzecioklasiści mile zaskoczyli wszystkich ładną wymową po włosku, pięknymi strojami i radosnym występem. Mamy nadzieję, że inni uczniowie zostali zachęceni do odważnego zaprezentowania swoich talentów artystycznych i jeszcze nieraz będziemy mieli okazję obejrzeć ciekawy występ w naszej szkolnej świetlicy.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świetliczaki na kozielskim rynku PDF Drukuj Email
Wpisał: Anna Kaczmarska   
24.04.2018.
20 kwietnia grupa świetlicowa wzięła udział w happeningu na kozielskim rynku z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. "Oddychajmy czystym powietrzem" - pod takim hasłem zorganizowano ten dzień. Dzieci kolorowo ubrane, z transparentami proekologicznymi, przeszły barwnym korowodem do miejsca spotkania, a następnie wzięły udział w różnych, ekologicznych atrakcjach.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 39