Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 7 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Projekty szkolne arrow UNICEF
UNICEF
Wszystkie kolory świata - akcja UNICEF PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
17.01.2017.
"WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" to międzynarodowy projekt edukacyjny organizacji UNICEF, do którego z dużym zaangażowaniem włączyli się uczniowie naszej szkoły.
W ramach tego wydarzenia, często z pomocą rodziców i/lub dziadków, powstały charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Uczniowie wybrali dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój odzwierciedlający tradycje i kulturę. Każda laleczka otrzymała swoją własną tożsamość – akt urodzenia z imieniem oraz miejscem i datą urodzenia. Twórcy wykazali się olbrzymią kreatywnością i zdolnościami. Powstały piękne laleczki. Wszystkie okazały się wyjątkowe, śliczne i pełne nadziei.
 
Image
Czytaj całość…
 
IV edycja akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata" PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
16.11.2016.
Image
Zapraszamy Was do udziału w IV światowej akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”, której celem jest własnoręczne wykonanie specjalnej, charytatywnej laleczki. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej możecie udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Laleczki zostaną zlicytowane, a pieniądze zostaną przekazane na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w Angoli.
Termin zakończenia akcji: 20 grudnia 2016r.
Czytaj całość…
 
Kreatywny konkurs UNICEF "MALI uczniowie idą do szkoły" PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
26.10.2015.
Image
Zapraszam do włączenia się w najnowszy projekt edukacyjny UNICEF "MALI uczniowie idą do szkoły"! Projekt ma na celu pokazanie Wam jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie (w szczególności w Mali), jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć oraz co robi UNICEF, by temu zapobiegać.
Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Rozwijają naszą wyobraźnię i  przenoszą w bajkowy świat! Zatem, jeśli chcecie się włączyć do akcji UNICEF, stwórzcie dowolną książkę - krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji lub komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książeczkę/komiks możecie  wzbogacić własnymi  ilustracjami, zdjęciami i/lub rysunkami. Do wykonania takich książek koniecznie wykorzystajcie Waszą niesamowitą wyobraźnię i  kreatywność!
Czytaj całość…
 
Pomagamy innym bawiąc się językiem angielskim! PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
10.06.2012.
Jeśli lubicie język angielski oraz naukę poprzez zabawę to możecie wykorzystać swoją wiedzę do pomocy osobom potrzebującym! Wejdźcie na stronę www.freerice.com, która działa w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ. Testując swoją wiedzę zbieracie  ziarenka  ryżu. Zebrane przez Was ziarenka zostaną przekazane potrzebującym.
Czytaj całość…
 
Nasza szkoła w Klubie Szkół UNICEF PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
21.05.2012.

Mając na celu uwrażliwienie  dzieci i młodzieży na jakże ważną sferę edukacji humanitarnej, postanowiliśmy  stale  promować działania UNICEF poprzez przystąpienie do Klubu Szkół UNICEF. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie organizacji działających na rzecz potrzebujących dzieci z całego świata. Do tej pory braliśmy udział w następujących akcjach:  „Szkoła z prawami dziecka” (2009), „Wszystkie Kolory Świata” (2012) a przed nami udział w kolejnej  akcji „Baw się i bądź bezpieczny”.

Image

Czytaj całość…
 
Baw się i bądź bezpieczny! PSP nr 19 po raz kolejny wspiera akcję UNICEF PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
07.05.2012.
Jeszcze nie tak dawno, bowiem w pierwszym kwartale 2012r., Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczył w zakończonej sukcesem akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. W ramach owego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły z pomocą członków swoich rodzin własnoręcznie wykonywali „szmaciane laleczki”, które ostatecznie wspomogły zakup szczepionek ratujących życie dzieci w Sierra Leone.
Aktualnie Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu bez zawahania podejmuje się realizacji kolejnego projektu edukacyjnego UNICEF pod hasłem „Baw się i bądź bezpieczny!”.
Czytaj całość…
 
"Wszystkie Kolory Świata" - podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.02.2012.
„Kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował” (słowa z Talmudu)

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do realizacji projektu "Wszystkie Kolory Świata". Dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom za twórcze pomysły, które zamieniły się we wspaniałe lale posiadające zaczarowaną moc pomagania.
Czytaj całość…
 
"Wszystkie Kolory Świata" - podsumowanie projektu UNICEF PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
16.02.2012.
„Poprzez udział w projekcie kształtujemy wśród dzieci i młodzieży postawę tolerancji i otwartości na inne kultury, a także uczymy empatii i współodczuwania. Chcemy również poprzez tę działalność pokazać, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale przede wszystkim przyjemne i radosne”.  Z ramienia szkoły projekt koordynowały Panie Ewelina Kruk oraz Marta Semeniuk. Całą akcję wspierała służąc słowem i pomocą Pani Dyrektor - Bożena Łotecka.
 
Image
Czytaj całość…
 
Projekt UNICEF "Wszystkie Kolory Świata" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.12.2011.
Zapraszamy do udziału w projekcie UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". W ramach akcji należy przygotowywać specjalną charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Laleczkę można wykonać i przynieść do końca stycznia. Organizatorem akcji są: p. Marta Semeniuk (sala E4) i p. Ewelina Kruk (sala B-24).
Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Wyróżniona w konkursie placówka będzie miała okazję spotkać się z piosenkarką, która wystąpi z koncertem  na terenie szkoły.
Poniżej szczegóły dotyczące tej akcji.
Czytaj całość…