Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 2 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
Konkursy informatyczne dla klas IV-VI w roku szkolnym 2016/17 PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
25.09.2016.
Na ten rok szkolny zaplanowałam dla Was wiele bardzo różnorodnych konkursów informatycznych. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - wystarczy chęć udziału.

  • Seria comiesięcznych konkursów "Dla tych, którzy lubią..." wspomagająca mądre i twórcze korzystanie z komputera - rywalizacja o tytuł "Najlepszy szkolny informatyk 2016/17"
  • Seria comiesięcznych konkursów programistycznych dla fanów Baltiego i Scratcha - rywalizacja o tytuł "Najlepszy szkolny koder 2016/17"
  • Oprócz tego na bieżąco będą podawane informacje o konkursach pozaszkolnych - w tej chwili można przygotowywać się do konkursu "Bóbr", który odbędzie się w listopadzie
  • Wszystkie informacje znajdują się na drzwiach sali E-24 oraz na witrynie internetowej szkoły w menu z lewej strony o nazwie Komputer - artykuły dla klas.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pivot i świąteczne animacje szóstoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
22.12.2015.
W wolnej chwili zapraszamy do naszego świątecznego kina. Filmiki, które zostały zamieszczone na stronie, przygotowali w grudniu na zajęciach komputerowych uczniowie klas szóstych. Mieli do wyboru jeden z sześciu tematów:

1. Świąteczne zakupy.
2. Święty Mikołaj w pracy.
3. Choinka zielona.
4. Jest taki dzień - wigilia.
5. Zimowe zabawy.
6. Sylwester - żegnaj stary roku!

Wszystkie filmiki zostały wykonane w Pivot Stickfigure Animator - darmowym programie, w którym można tworzyć animacje z "patyczkowych ludzików". Oto najciekawsze animacje jakie powstały - zapraszamy do oglądania... A może sami spróbujecie stworzyć swój świąteczny filmik?
 
Image
Bartek Borecki kl.6b
Czytaj całość…
 
Warsztaty informatyczne na Politechnice Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
20.05.2015.

15 maja uczniowie klasy 5b oraz przedstawiciele klas 6a, 5a, 3a i 3b wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatch informatycznych na Politechnice Opolskiej. Pomysłodawczynią warsztatów była Pani dr inż. Anna Zatwarnicka, której bardzo dziękujemy za tę inicjatywę. Zajęcia dla naszych uczniów, pod kierunkiem Pani dr inż. Anny Zatwarnickiej, poprowadzili studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym "Pixel".
Wśród uczniów, którzy odwiedzili uczelnię, dużą część stanowili Mistrzowie Kodowania, dlatego nie dziwi, że uczniom najbardziej spodobała się praca w programie Constract2, w którym stworzyli prostą grę wzorowaną na kultowej grze MARIO. Uczniowie mogli też zapoznać się z podstawami pracy w programie graficznym CorelDraw, w którym wykonali logo Microsoft, buźkę czy motylka.
Na koniec uczniowie zwiedzili kilka sal Politechniki Opolskiej, w których kształcą się studenci wydziałów automatyki, elektrotechniki i informatyki - dowiedzieli się tam, jakie studenci piszą programy, jak i po co je testują, do czego służą różne stanowiska w odwiedzanych salach.
Wyjazd był bardzo udany - ciekawy i poszerzający wiedzę związaną z różnymi możliwościami wykorzystania przez ludzi komputerów. 

Image

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski konkurs na grę planszową lub komputerową - weź udział! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
12.02.2015.
Image Urząd Patentowy RP i Polska Akademia Dzieci zapraszają do wzięcia udziału w II edycji konkursu dla małych wynalazców i konstruktorów pt. „Ambasador Szkolnej Wynalazczości”. Celem konkursu jest wyróżnienie wynalazków lub innych rozwiązań technicznych, gier planszowych lub komputerowych wymyślonych przez dzieci, promocja kreatywności, nauka współpracy i orientacji na rozwiązywanie problemów oraz zachęcanie szkół do rozwijania i wspierania twórczego myślenia uczniów. W konkursie mogą brać udział dzieci do 13 roku życia. Do konkursu można zgłaszać projekty (indywidualnie lub zespołowo) w dwóch kategoriach wiekowych: 5-9 lat oraz 10-13 lat. Kategorie konkursowe są dwie, zachęcamy szczególnie do przygotowania gry planszowej lub komputerowej. Gry komputerowe mogą być wykonane w dowolnym programie, np. w Scratchu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu graficznego "Kartka z okazji Świąt Bożego Narodzenia" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
21.12.2014.
Rozstrzygnięty został szkolny konkurs informatyczny dla klas IV-VI polegający na narysowaniu w dowolnym programie graficznym kartki świątecznej. Oto najlepsze prace, które zostały nagrodzone:
 
Image
Czytaj całość…
 
Narysuj piękną kartkę z okazji Bożego Narodzenia - konkurs informatyczny dla klas IV-VI PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.12.2014.
Image
Przypominam, że do dnia 18 grudnia 2014r. trwa konkurs informatyczny polegający na narysowaniu w dowolnym programie graficznym kartki świątecznej (przód kartki - świąteczny obrazek).
Pracę należy zapisać w formacie JPG/JPEG i wysłać mailem jako załącznik na adres Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (ewentualnie dostarczyć na pendrive/płycie) podając swoje imię, nazwisko i klasę.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.
Czytaj całość…
 
Wzięliśmy udział w IX ogólnopolskim konkursie informatycznym "Bóbr" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
19.11.2014.
14 listopada 15 chętnych uczniów klas II i III wzięło udział w konkursie informatycznym "Bóbr". Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się na platformie internetowej, miał formę testową, uczniowie przez godzinę rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatorów. Za dobre wyniki zdobywali punkty, ale za błędne odpowiedzi, punkty były odejmowane. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
 
Image
Czytaj całość…
 
"Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość" - zachęcamy do udziału w konkursie informatycznym PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
26.03.2014.
Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej.
To kolejna, już 4 edycja ogólnopolskiego konkursu „Edukacji z Panem T.I.K.-iem”, poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
ZADANIE DO WYKONANIA: Przedstaw historyjkę opowiadającą do czego może doprowadzć nierozważne udostępnianie w Internecie zdjęć czy podawanie swoich danych. Niech Twoja opowieść będzie dla uczestników nauką lub przestrogą! Pracę konkursową wykonaj samodzielnie, komputerowo - w dowolnym programie graficznym, w oparciu o podany niżej szablon (trzy do wyboru). Pracę przekaż do 10 kwietnia p. Alinie Uzny (sala B-10/E-24). Szczegóły konkursu poniżej:
 
Image
Czytaj całość…
 
Prace naszych uczniów wykonane na ogólnopolski konkurs "Jak to działa?" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
17.02.2014.
Nasza szkoła bierze w tym roku udział w ogólnopolskim projekcie programistycznym "Mistrzowie Kodowania", w którym uczniowie uczą się programowania z pomocą Scratcha. Dwie drużyny z naszej szkoły wykorzystały zdobytą na zajęciach wiedzę, nabyte umiejętności i przygotowały ciekawe prace na ogólnopolski konkurs "Jak to działa?"
Przypomnijmy - Zadanie polegało na wybraniu jednego współcześnie używanego narzędzia informatyczno-komunikacyjnego i zaprezentowaniu zasad/ mechanizmów jego działania w atrakcyjnej i niestandardowej formie elektronicznej.
Nasi uczniowie z pomocą Scratcha wykonali prace na temat telefonu komórkowego oraz laptopa. Zachęcamy do  obejrzenia tych prac.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Razem tworzymy lepszy Internet" - hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.02.2014.
Już jutro, 11 lutego, będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą w tym roku pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. DBI ma na celu przede wszystkim nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online, inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 56 z 61