Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" - hasło tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
05.02.2018.
Już jutro, 6 lutego, będziemy świętować w Polsce 14 edycję Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten obchodzony będzie pod hasłem: "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".
 
Image
 
Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu pozytywnego wizerunku. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
Czytaj całość…
 
Trzy wyróżnienia w Konkursie Informatycznym Bóbr PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
04.01.2018.
Image
Zostały opublikowane oficjalne wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Miło jest nam poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły:

Zosia Kulak 3d
Szymon Nierychło 3b
Jaś Piechaczek 3b

zdobyło wyróżnienia w tym konkursie, w kategorii Skrzat (klasy I-III). Serdecznie gratulujemy!
 
Wstępne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego BÓBR PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
21.11.2017.
Image
 
 
Znamy już wstępne wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Każdy uczestnik może je sprawdzić po zalogowaniu się na platformie konkursowej.

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Czytaj całość…
 
Konkurs BÓBR już za nami, czekamy na wyniki... PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
17.11.2017.
W dniach 14-15-16 listopada dla uczniów szkoły podstawowej odbywał się poprzez platformę internetową XII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "BÓBR". W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów - prawie 50 osób. We wtorek zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klas VII i gimnazjaliści, w środę uczniowie klas IV-VI, a w ostatnim dniu z zadaniami zmagali się najmłodsi uczestnicy konkursu - uczniowie klas II-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Konkurs Informatyczny BÓBR lada moment... PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
07.11.2017.
Już w przyszłym tygodniu odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. To ostatni moment by zgłosić swój udział w konkursie! Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior.
 

UWAGA:

czwartoklasiści będą rozwiązywać zadania konkursowe w sali B-10

piątoklasiści i szóstoklasiści: w sali E-24

POWODZENIA!

 
Image
Czytaj całość…
 
Zadania - BÓBR INFORMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
11.09.2017.
W ramach zadań domowych z zajęć komputerowych/informatyki we wrześniu i październiku ZAINTERESOWANI uczniowie klas IV-VI rozwiązują zadania z wcześniejszych edycji konkursu informatycznego "Bóbr".
Bardzo proszę, aby każdy najpierw dokładnie przeczytał treść zadania i dopiero, gdy zrozumie zadanie, próbował je rozwiązać. Najpierw proszę próbować rozwiązać zadania samodzielnie  - niech każdy da sobie czas na przemyślenie problemu (na przykład jeden dzień) i dopiero potem ewentualnie korzysta z pomocy innych.
 
Image
 
Wybrane przeze mnie zadania mają formę testową. Poprawne odpowiedzi są już zaznaczone na stronie. Rozwiązanie każdego zadania polega na uzasadnieniu poprawnej odpowiedzi. Niech każdy rozwiąże tyle, ile potrafi, ale żeby to było przynajmniej 5 zadań. Krótkie uzasadnienie poprawnej odpowiedzi należy zapisać w zeszycie przedmiotowym z informatyki /zajęć komputerowych. Osoby rozwiązujące zadania, po spełnieniu powyższych warunków, są nagradzane. POWODZENIA!
Czytaj całość…
 
"Internet - korzyści i zagrożenia" - "papierowy filmik" uczniów klas IV-VI PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.03.2017.
W lutym (przed feriami) oraz po feriach w marcu uczniowie wszystkich klas I-VI na zajęciach komputerowych realizowali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Hasło tegorocznych obchodów DBI "Razem zmieniamy Internet na lepsze" zwracało naszą uwagę na to, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Ciekawe kreskówki dla dzieci poruszające tę tematykę, stały się punktem wyjścia do dyskusji na temat korzyści związanych z korzystaniem z Internetu, ale również zagrożeń czyhających na nierozważnych internautów.
W ramach podsumowania tych zajęć uczniowie klas IV-VI przygotowali w domu interesujące prace, w których przedstawili wybraną przez siebie zasadę bezpiecznego korzystania z sieci. Wszystkie prace utworzyły ciekawy „filmik”, który można obejrzeć na szybach łącznika w szkole podstawowej. Zachęcamy do oglądania, a przede wszystkim do stosowania w praktyce zasad bezpiecznego surfowania po sieci - wiele cennych wskazówek znalazło się w „filmiku” przygotowanym przez naszych uczniów.
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny konkurs międzyklasowy "Bezpieczny w Internecie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.03.2017.
Image
 
W związku z obchodzonym niedawno światowym Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 9 marca odbył się międzyklasowy konkurs. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Pytania dotyczyły znajomości zasad bezpiecznego i kulturalnego surfowania po sieci, trzeba było również wykazać się wiedzą dotyczącą różnych internetowych pojęć czy ciekawostek związanych ze światową siecią.
Najpierw wszyscy uczniowie uczestniczyli w indywidualnym quizie - większość uczestników poprawnie odpowiedziała na wylosowane pytania. Potem przedstawiciel każdej klasy wziął udział w rozgrywce wzorowanej na telewizyjnych "Milionerach" - zdobywając punkty dla klasy odpowiadał indywidualnie, ale raz mógł skorzystać z podpowiedzi swojej drużyny. Na koniec uczniowie drużynowo rozwiązali krzyżówkę. Po podliczeniu zdobytych przez klasy punktów wyniki konkursu są następujące:
Czytaj całość…
 
Warsztaty kodowania w czasie ferii PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
28.02.2017.
W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 14-17 lutego 2017r., chętni uczniowie z klasy 4c wzięli udział w zajęciach kodowania – z komputerem i bez komputera. Programowali w Scratchu, w którym wykonali 7 projektów oraz przekonali się, że zakodować można różne rzeczy i nie zawsze jest do tego potrzebny komputer.
W czasie zajęć powstały w Scratchu programy obrazujące historyjkę "Detektyw Kot Scratch poszukuje myszy, która skradła mu z lodówki ser". Przygody Kota były pretekstem do poznawania kolejnych poleceń i konstrukcji tego języka programowania. W czasie zajęć uczniowie wysłuchali też ciekawego, 10-minutowego wykładu twórcy Baltiego „Programowanie jest jak gotowanie”.
W czasie zajęć uczniowie przekonali się również, że do kodowania nie jest niezbędny  komputer. Grając w grę Statki, komunikaty o wybranym polu przekazywali sobie zakodowane alfabetem Morse'a. W innym dniu kodowali ruchy taneczne, a potem wykonywali zakodowany układ choreograficzny. Sprawdzili również jak działa płytka Makey Makey – wykorzystując napisany wcześniej w Scratchu projekt, zagrali na owocowo-warzywnym pianinku, wodnej perkusji i sztućcach. Podobało im się również krótkie składanie robotycznych konstrukcji z klocków Lego Wedo.
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
07.02.2017.
W lutym wiele mówi się o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzimy 7 lutego 2017r. pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze". Podczas XIII edycji tego wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas tegorocznych obchodów DBI szczególnie podkreślany jest potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać w edukacji, kontaktach z rówieśnikami czy podczas twórczej rozrywki.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 42 z 66