Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
Narysuj piękną kartkę z okazji Bożego Narodzenia - konkurs informatyczny dla klas IV-VI PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.12.2014.
Image
Przypominam, że do dnia 18 grudnia 2014r. trwa konkurs informatyczny polegający na narysowaniu w dowolnym programie graficznym kartki świątecznej (przód kartki - świąteczny obrazek).
Pracę należy zapisać w formacie JPG/JPEG i wysłać mailem jako załącznik na adres Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (ewentualnie dostarczyć na pendrive/płycie) podając swoje imię, nazwisko i klasę.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.
Czytaj całość…
 
"Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość" - zachęcamy do udziału w konkursie informatycznym PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
26.03.2014.
Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej.
To kolejna, już 4 edycja ogólnopolskiego konkursu „Edukacji z Panem T.I.K.-iem”, poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
ZADANIE DO WYKONANIA: Przedstaw historyjkę opowiadającą do czego może doprowadzć nierozważne udostępnianie w Internecie zdjęć czy podawanie swoich danych. Niech Twoja opowieść będzie dla uczestników nauką lub przestrogą! Pracę konkursową wykonaj samodzielnie, komputerowo - w dowolnym programie graficznym, w oparciu o podany niżej szablon (trzy do wyboru). Pracę przekaż do 10 kwietnia p. Alinie Uzny (sala B-10/E-24). Szczegóły konkursu poniżej:
 
Image
Czytaj całość…
 
Prace naszych uczniów wykonane na ogólnopolski konkurs "Jak to działa?" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
17.02.2014.
Nasza szkoła bierze w tym roku udział w ogólnopolskim projekcie programistycznym "Mistrzowie Kodowania", w którym uczniowie uczą się programowania z pomocą Scratcha. Dwie drużyny z naszej szkoły wykorzystały zdobytą na zajęciach wiedzę, nabyte umiejętności i przygotowały ciekawe prace na ogólnopolski konkurs "Jak to działa?"
Przypomnijmy - Zadanie polegało na wybraniu jednego współcześnie używanego narzędzia informatyczno-komunikacyjnego i zaprezentowaniu zasad/ mechanizmów jego działania w atrakcyjnej i niestandardowej formie elektronicznej.
Nasi uczniowie z pomocą Scratcha wykonali prace na temat telefonu komórkowego oraz laptopa. Zachęcamy do  obejrzenia tych prac.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Jak to działa?" - ciekawy konkurs ogólnopolski, dla najlepszych atrakcyjna nagroda! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
23.01.2014.

Czy zdarzyło się Wam kiedyś zastanawiać do czego służą wszystkie funkcje aparatu cyfrowego? A czy wiecie w jaki sposób działa poczta elektroniczna? Wyszukiwarka internetowa? Jak dane zapisują się na płycie CD?
Codziennie wielokrotnie korzystamy z różnego rodzaju nowych technologii, a wciąż w bardzo niewielkim stopniu rozumiemy jakie są zasady ich funkcjonowania. Ale to nie czary-mary, tylko ludzka pomysłowość i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że to działa. Żeby umiejętnie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych udogodnień warto zrozumieć w jaki sposób działają. Weźcie udział w bardzo ciekawym konkursie zorganzowanym przez CEO w Warszawie!!!

Image

Czytaj całość…
 
Komputerowa ozdoba świąteczno-noworoczna PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.12.2013.
Został rozstrzygnięty konkurs na komputerową ozdobę świąteczno-noworoczną dla chętnych uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczniów było wykonanie ozdoby ze starych, zużytych płyt CD/DVD lub dyskietek. Najładniejsze – wyróżnione prace, zawisną w pracowni komputerowej E-24, a ich autorzy otrzymają pamiątkowe dyplomy i czekoladowe słodkości. Oto wyniki:
 
Image
Czytaj całość…
 
GODZINA KODOWANIA - informatyka dla wszystkich! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
09.12.2013.
W ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week) w dniach od 9 do 15 grudnia 2013r. zapraszam do udziału w Godzinie Kodowania. Akcję wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia czy wiek.
Godzina Kodowania to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. W Godzinie Kodowania może wziąć udział każdy (uczeń, rodzic) w wieku od 6 do 106 lat. Wystarczy mieć jedynie godzinę czasu i dostęp do Internetu (z komputera lub innego urządzenia mobilnego).
Tydzień Informatyki się skończył, ale strona istnieje i wciąż można z niej korzystać ćwicząc kodowanie. Zachęcam gorąco!

Kolejne kroki postępowania są opisane tutaj:

Image

Czytaj całość…
 
Kasia rozwijała swoje zainteresowania i talenty programistyczne PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.10.2013.

Image Uczennica naszej szkoły, Kasia Zawadka z klasy 6a w dniach 22-28.09.2013r. była uczestnikiem obozu informatyczno-matematycznego w Milówce k. Żywca.
Organizatorem obozu było Stowarzyszenie Talent. Udział w obozie był w pełni sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania „Program pomocy uczniom wybitnie uzdolnionym”, uczestnicy ponieśli  jedynie koszty dojazdu na miejsce obozu.
Kasia wróciła bardzo zadowolona. Oto jej relacja z wyjazdu:

Image

Czytaj całość…
 
Bezpieczny w sieci - powiedz to innym PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
18.03.2013.

Nasza szkoła podejmuje różne działania mające na celu wpojenie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Obecnie uczniowie będą na zajęciach komputerowych projektować nadruk na koszulkę t-shirt związany z bezpiecznym korzystaniem z sieci. Ponieważ jest to jednocześnie ogólnopolski konkurs - najciekawsze prace zostaną przesłane do organizatorów i jest szansa na wygranie atrakcyjnych nagród!
Wykonajcie w domu "papierowy projekt" tego co chcecie narysować na najbliższych zajęciach! Szczegóły konkursu:

Czytaj całość…
 
Złośliwe oprogramowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
09.10.2011.
Komputery dzięki dostępnym dla nich programom znacznie ułatwiają pracę człowieka. Oprócz przydatnych programów komputerowych, są jednak też takie, których działanie przynosi szkodę użytkownikom.
Ogólnie mianem złośliwego oprogramowania (ang. malware) określa się wszelkie programy i pliki mające uciążliwe, szkodliwe, złośliwe bądź przestępcze działanie w stosunku do użytkownika komputera i zgromadzonych na jego dysku danych.
Złośliwe oprogramowanie najczęściej instaluje się w systemie operacyjnym bez wiedzy i zgody użytkownika komputera. Jego działanie może objawić się natychmiast, lub po pewnym czasie, po którym programy działają niepoprawnie, system pracuje wolniej, zniknęły dane z dysku lub nie da się w ogóle korzystać z komputera.
Do grupy malware’u należą między innymi: wirusy, konie trojańskie, programy szpiegujące (spyware), adware
Podział ten jest umowny, ponieważ złośliwe oprogramowanie często łączy w sobie cechy wymienionych tu jego rodzajów.
Czytaj całość…
 
Komputerowe prawo PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
28.09.2011.
Korzystanie z programów komputerowych wymaga przestrzegania norm etycznych i prawnych. Co to jest prawo autorskie? Kogo nazwiemy piratem komputerowym? Po co jest licencja i czy warto ją czytać? Jakie są typy programów, czy z niektórych można korzystać nie płacąc za to? Czy można skopiować płytę z komercyjnym programem? Odpowidź na to i jeszcze inne pytania znajdziesz w tym artykule. To warto wiedzieć!
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 39 z 39