Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
Innowacja w klasie 1c - grudniowe zajęcia otwarte dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.12.2018.
W klasie 1c w bieżącym roku szkolnym realizowana jest innowacja "Warto uczyć się języków, czyli język angielski i języki programowania pomagają mądrze korzystać ze świata nowych technologii". Innowacja ta realizuje treści podstawy programowej:
  • dzieci uczą się angielskich słówek i zwrotów w czasie różnych edukacji (nie tylko w ramach lekcji języka angielskiego)
  • co 2 tygodnie mają dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające umiejętności około programistyczne, co ma później ułatwić naukę programowania.
W grudniu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mieli okazję poobserwować swoje dzieci w czasie zajęć o tematyce świątecznej, które łączyły naukę angielskiego z kodowaniem. Uczniowie omówili po angielsku "kartkę z kalendarza", a następnie zaśpiewali angielską piosenkę "What do you want for Christmas?", potrafili odpowiedzieć na pytania jakiego prezentu oczekują kolejne osoby z piosenki, a następnie pomogli w dostarczeniu tych prezentów dzieciom. Tu pomocna była plansza oraz roboty DOC, które odpowiednio zakodowane, zawiozły dzieciom z piosenki wymarzone prezenty. Oprócz kodowania określonej drogi (start - dom dziecka z piosenki) uczniowie zakodowali też w kratkach różne przedmioty kojarzące się ze świętami.
Zajęcia upłynęły w miłej, świątecznej atmosferze, dzieci mogły wykazać się wieloma nowymi umiejętnościami, co zaobserwowali rodzice i znalazło odzwierciedlenie w ich wrażeniach  dotyczących zajęć:
 
Image
Czytaj całość…
 
Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
03.12.2018.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również bardzo dużą popularnością w Polsce. W tym roku trwa w dniach 3 - 9 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
 
Czytaj całość…
 
Konkurs BÓBR już za nami, czekamy na wyniki... PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
19.11.2018.
W dniach 14-15-16 listopada dla uczniów szkoły podstawowej odbywał się poprzez platformę internetową XIII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "BÓBR". W tym roku w naszej szkole w konkursie wzięło udział prawie 60 osób. W środę zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klas VII, VIII i gimnazjaliści, w czwartek uczniowie klas IV-VI, a w ostatnim dniu z zadaniami zmagali się najmłodsi uczestnicy konkursu - uczniowie klas I-III.
 
Image
Czytaj całość…
 
Już niedługo Konkurs Informatyczny "Bóbr" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.10.2018.
Przed nami XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior. Wstępnie do etapu Benjamin zgłosiło się już prawie 70 uczniów z klas IV-VI, około 25 osób z klas I-III do etapu Skrzat i około 15 osób do etapu Junior. Przypominamy, że ostateczna liczba uczestników w konkursie ograniczona jest liczbą komputerów w pracowniach. W dniach 5-9 listopada należy ostatecznie potwierdzić chęć udziału w konkursie przesyłając swojemu nauczycielowi informatyki przez e-dziennik swój login na platformie mCourser oraz przez platformę Bobra dołączyć do szkoły. Jeżeli chętnych w danym etapie będzie więcej niż liczba komputerów w pracowniach, we wtorek 13 listopada zostanie przeprowadzony etap szkolny konkursu, który wyłoni najlepszych i Ci uczniowie będą w konkursie reprezentować naszą szkołę w danym etapie. Pamiętajcie o jak najszybszym założeniu konta na platformie Bobra (najpóźniej do dnia 9 listopada). Nauczyciel musi mieć czas na zgłoszenie ucznia do konkursu.
 
Image

OBEJRZYJ FILM PROMOCYJNY
(z zeszłego roku, ale terminy są aktualne)

Czytaj całość…
 
Code Week w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
19.10.2018.
Tegoroczny CODE WEEK dobiega końca. W tym roku wszyscy uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły kodowali w ramach zajęć informatycznych. Tematem przewodnim w naszej szkole była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Uczniowie klas I-III na zajęciach koła informatycznego kodowali w kratkach symbole narodowe: polską flagę i godło.
22 grupy informatyczne z klas IV-VI szyfrowały i deszyfrowały teksty związane z Józefem Piłsudskim - ojcem polskiej niepodległości. Każda grupa zapoznała się z innym fragmentem życia Józefa Piłsudskiego, tworząc z wypracowanych materiałów "dwa papierowe kadry filmu".
 
Image
Czytaj całość…
 
100 informatycznych zadanek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
13.09.2018.
Image
Jeśli zależy Ci na poszerzeniu swojej wiedzy informatycznej,  podniesieniu swoich umiejętności obsługi komputera, co przełoży się również na wyższą ocenę z informatyki, zbieraj szkolne informatyczne odznaki. W każdym miesiącu do zdobycia inna odznaka – może uda Ci się zdobyć wszystkie 10??? Spośród 10 zadań,  zaproponowanych na każdy miesiąc, wystarczy wykonać wybrane zadania. Wszystkie wykonane aktywności są punktowane i wymieniane na koniec miesiąca na odznakę w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym. Zdobytą odznakę należy wkleić sobie na pamiątkę do zeszytu, a do dziennika wędruje ocena 6 (za zdobycie złotej odznaki o wartości 20 punktów), 5+ (za zdobycie srebrnej odznaki o wartości 15 punktów),  5- (za zdobycie brązowej odznaki o wartości 10 punktów), lub plusik za zgromadzenie przynajmniej 5 punktów. Pamiętaj - dodatkowa aktywność zawsze jest mocno brana pod uwagę przy wystawianiu ocen semestralnych i rocznych! Warto być aktywnym!
Czytaj całość…
 
Planujemy działania informatyczne w nowym roku szkolnym PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
09.09.2018.
Klasy: 5a, 5b gr.2, 5e, 6a, 6b, 6c proszę o PRZEMYŚLANE odpowiedzi na pytania poniższej ankiety. Odpowiedzi zapisujemy na kartce, nie w zeszycie. Pytań nie trzeba przepisywać. Proszę podpisać kartkę, na której udzielasz odpowiedzi. Odpowiedzi należy oddać na drugiej lekcji informatyki/zajęć komputerowych.
 
Czytaj całość…
 
Zabawa i nauka z robotami... PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
13.06.2018.
11 czerwca 2018r. ośmiu uczniów klasy 6b wzięło udział w warsztatach związanych z robotyką, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej. Zajęcia bardzo nam się podobały. Były one świetną okazją do zapoznania się z zasadami programowania oraz myślenia algorytmicznego. Dzięki ciekawej formie zadań, zdefiniowanych w formie problemów do rozwiązania, uczyliśmy się trudnych rzeczy poprzez zabawę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Game Jam - zaproszenie do udziału! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
26.05.2018.
W dniach 8-10 czerwca 2018r. (zgłoszenie do 3 czerwca ) Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej organizuje Game Jam. Impreza polega na stworzeniu grywalnej wersji gry w zadanym czasie 48 godzin. Może to być gra komputerowa, planszowa lub karciana. W imprezie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i pokazanie swoich umiejętności w tworzeniu gier. Zaproszenie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do wygrania ciekawe gry planszowe!
 
Czytaj całość…
 
Świętowaliśmy Dni Otwartych Funduszy Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
14.05.2018.
W dniach 11-12 maja, w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w naszej szkole miały miejsce zajęcia dla dzieci. W pracowni komputerowej B-10 odbyły się zajęcia inspirowane bajką "O rybaku i złotej rybce", natomiast w pracowni E-23 dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. W piątek odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkoli 22 oraz 26, w zajęciach wzięła też udział klasa 1b. W sobotę naszą szkołę odwiedziły z opiekunami zainteresowane dzieci w różnym wieku.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 28 z 66