Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
Warsztaty z okazji CodeWeeka PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
29.10.2016.
Image
 
W ramach warsztatów, zorganizowanych w naszej szkole z okazji CodeWeeka, kodowali wszyscy: dzieci i dorośli...

 • W poniedziałek 24 października odbyły się warsztaty dla uczestników koła informatycznego klas IV-VI, które poprowadził uczeń klasy 6b Mateusz Guca. Zapoznał on uczestników z nowym środowiskiem programistycznym RPG Maker XP, w którym tworzy ciekawe gry. Efektem tego spotkania było wykonanie prostej gry w nowym programie oraz zawiązanie się grupy, która dalej pod przewodnictwem Mateusza chciała doskonalić swoją znajomość tego programu.
 • 26 października poprowadziłam warsztaty kierowane do osób dorosłych. Wzięło w nich udział trzech rodziców. Zapoznali się oni z wszystkimi trybami programu Baltie3: budowanie, czarowanie, programowanie.

Poniżej można zapoznać się z krótką refleksją, jaką podzielili się po zajęciach uczestnicy zorganizowanych warsztatów.
Czytaj całość…
 
Code Week 2016, czyli koduj z nami! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
23.10.2016.
Image "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – Bill Gates
Tydzień Kodowania jest dla wszystkich – wśród wielu różnych inicjatyw z pewnością każdy znajdzie coś interesującego, dopasowanego do siebie. Programowanie rozwija wiele kluczowych, przydatnych na co dzień, kompetencji. Ucząc się kodowania poznajemy język maszyn i technologii, którą się posługują. Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata. Warto zacząć kodować od najmłodszych lat, choć na naukę nigdy nie jest za późno - kodować może każdy i w każdym wieku.

W ramach Code Weeka w naszej szkole organizujemy:
 • poniedziałek 24.X, g. 15:30 – 17:30, sala B-10 – warsztaty dla uczniów klas IV-VI (liczba miejsc: 16, pierwszeństwo mają członkowie koła informatycznego). Zajęcia poprowadzi Mateusz Guca z klasy 6b, który zapozna uczestników z nowym środowiskiem programistycznym RPG Maker XP, w którym można tworzyć ciekawe gry.
 • środa 26.X, g. 16:30 – 18:30, sala E-24 – warsztaty dla dorosłych (chętnych nauczycieli i rodziców). Na zajęciach poznamy czarodzieja z programu Baltie3 – praca w trybach: budowanie, czarowanie, programowanie (z wyjaśnieniem podstawowych pojęć programistycznych). Zgłoszenia poprzez e-dziennik (Alina Uzny), liczba miejsc: 16.
 • czwartek 27.X, g. 7:30 – 13:45 (przed lekcjami i szkolne przerwy), przy portierni PSP19 – "Kodowanie bez komputera". W tym dniu zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas III-VI do udziału w zabawach rozwijających logiczny i algorytmiczny sposób myślenia. W trakcie zabawy możliwość zbierania punktów, które potem można wymienić na oceny z zajęć komputerowych. Dla uczestników na koniec przewidziana słodka niespodzianka. Zgłoszenia – wtorek 25 października, w czwartek z rana – odbiór karty zabawy.
 • W klasach II-VI, w ramach zajęć komputerowych, trwają lekcje związane z kodowaniem, uczniowie pracują w programach Baltie3 lub Scratch2.
 • Przypominamy też, że trwa konkurs polegający na wykonaniu robota z wszelkich niepotrzebnych w domu rzeczy. Pracę można wykonać samodzielnie lub w grupie, należy ją oddać do wtorku 25.X. Robot wykonany przez Szymona Łubę z klasy 6c jest chyba nie do pokonania, ale proszę próbować...

Image
Czytaj całość…
 
Weź udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
03.10.2016.
Uczniów klas II-III oraz IV-VI zachęcam do udziału w XI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR. Konkurs zostanie przeprowadzony na platformie internetowej:

 • 9 listopada, godz. 12:00-13:00 „Benjamin” – szkoły podstawowe IV-VI,
 • 10 listopada, godz. 12.00-13.00 „Skrzat” – szkoły podstawowe I-III.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcam do rozwiązywania zadań archiwalnych. Ich wersja interaktywna jest dostępna na darmowej platformie e-learningowej mCourser - żeby uzyskać dostęp wystarczy się zarejestrować i zalogować.
 
 
Bardzo proszę rodziców o wsparcie dzieci i pomoc przy zakładaniu konta na platformie – jako login proponuję imię i nazwisko dziecka pisane łącznie, bez polskich znaków.
Czytaj całość…
 
Październikowy szkolny konkurs informatyczny - "Dla tych, którzy lubią...KOMPUTERY" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
25.09.2016.

"Mądrze i twórczo korzystam z komputera" to seria comiesięcznych szkolnych konkursów informatycznych "Dla tych, którzy lubią..."

Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni do pracy w zespole, który przygotuje pracę na konkurs pozaszkolny ogłoszony przez firmę ACER i WP.

Planowaną tematykę na cały rok szkolny można zobaczyć tutaj:
Image

W konkursach można brać udział systematycznie zdobywając punkty w rywalizacji o tytuł "Najlepszy szkolny informatyk 2016/17" lub startując tylko w wybranym konkursie - każdy etap oceniany i nagradzany będzie osobno.

Czytaj całość…
 
Październikowy konkurs informatyczny dla szkolnych koderów PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
25.09.2016.
 
Czytaj całość…
 
Konkursy informatyczne dla klas IV-VI w roku szkolnym 2016/17 PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
25.09.2016.
Na ten rok szkolny zaplanowałam dla Was wiele bardzo różnorodnych konkursów informatycznych. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - wystarczy chęć udziału.

 • Seria comiesięcznych konkursów "Dla tych, którzy lubią..." wspomagająca mądre i twórcze korzystanie z komputera - rywalizacja o tytuł "Najlepszy szkolny informatyk 2016/17"
 • Seria comiesięcznych konkursów programistycznych dla fanów Baltiego i Scratcha - rywalizacja o tytuł "Najlepszy szkolny koder 2016/17"
 • Oprócz tego na bieżąco będą podawane informacje o konkursach pozaszkolnych - w tej chwili można przygotowywać się do konkursu "Bóbr", który odbędzie się w listopadzie
 • Wszystkie informacje znajdują się na drzwiach sali E-24 oraz na witrynie internetowej szkoły w menu z lewej strony o nazwie Komputer - artykuły dla klas.
 
Image
Czytaj całość…
 
Pivot i świąteczne animacje szóstoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
22.12.2015.
W wolnej chwili zapraszamy do naszego świątecznego kina. Filmiki, które zostały zamieszczone na stronie, przygotowali w grudniu na zajęciach komputerowych uczniowie klas szóstych. Mieli do wyboru jeden z sześciu tematów:

1. Świąteczne zakupy.
2. Święty Mikołaj w pracy.
3. Choinka zielona.
4. Jest taki dzień - wigilia.
5. Zimowe zabawy.
6. Sylwester - żegnaj stary roku!

Wszystkie filmiki zostały wykonane w Pivot Stickfigure Animator - darmowym programie, w którym można tworzyć animacje z "patyczkowych ludzików". Oto najciekawsze animacje jakie powstały - zapraszamy do oglądania... A może sami spróbujecie stworzyć swój świąteczny filmik?
 
Image
Bartek Borecki kl.6b
Czytaj całość…
 
Ogólnopolski konkurs na grę planszową lub komputerową - weź udział! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
12.02.2015.
Image Urząd Patentowy RP i Polska Akademia Dzieci zapraszają do wzięcia udziału w II edycji konkursu dla małych wynalazców i konstruktorów pt. „Ambasador Szkolnej Wynalazczości”. Celem konkursu jest wyróżnienie wynalazków lub innych rozwiązań technicznych, gier planszowych lub komputerowych wymyślonych przez dzieci, promocja kreatywności, nauka współpracy i orientacji na rozwiązywanie problemów oraz zachęcanie szkół do rozwijania i wspierania twórczego myślenia uczniów. W konkursie mogą brać udział dzieci do 13 roku życia. Do konkursu można zgłaszać projekty (indywidualnie lub zespołowo) w dwóch kategoriach wiekowych: 5-9 lat oraz 10-13 lat. Kategorie konkursowe są dwie, zachęcamy szczególnie do przygotowania gry planszowej lub komputerowej. Gry komputerowe mogą być wykonane w dowolnym programie, np. w Scratchu.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu graficznego "Kartka z okazji Świąt Bożego Narodzenia" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
21.12.2014.
Rozstrzygnięty został szkolny konkurs informatyczny dla klas IV-VI polegający na narysowaniu w dowolnym programie graficznym kartki świątecznej. Oto najlepsze prace, które zostały nagrodzone:
 
Image
Czytaj całość…
 
Narysuj piękną kartkę z okazji Bożego Narodzenia - konkurs informatyczny dla klas IV-VI PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
10.12.2014.
Image
Przypominam, że do dnia 18 grudnia 2014r. trwa konkurs informatyczny polegający na narysowaniu w dowolnym programie graficznym kartki świątecznej (przód kartki - świąteczny obrazek).
Pracę należy zapisać w formacie JPG/JPEG i wysłać mailem jako załącznik na adres Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (ewentualnie dostarczyć na pendrive/płycie) podając swoje imię, nazwisko i klasę.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 28 z 34