Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
Już niedługo Konkurs Informatyczny "Bóbr" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.10.2018.
Przed nami XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior. Wstępnie do etapu Benjamin zgłosiło się już prawie 70 uczniów z klas IV-VI, około 25 osób z klas I-III do etapu Skrzat i około 15 osób do etapu Junior. Przypominamy, że ostateczna liczba uczestników w konkursie ograniczona jest liczbą komputerów w pracowniach. W dniach 5-9 listopada należy ostatecznie potwierdzić chęć udziału w konkursie przesyłając swojemu nauczycielowi informatyki przez e-dziennik swój login na platformie mCourser oraz przez platformę Bobra dołączyć do szkoły. Jeżeli chętnych w danym etapie będzie więcej niż liczba komputerów w pracowniach, we wtorek 13 listopada zostanie przeprowadzony etap szkolny konkursu, który wyłoni najlepszych i Ci uczniowie będą w konkursie reprezentować naszą szkołę w danym etapie. Pamiętajcie o jak najszybszym założeniu konta na platformie Bobra (najpóźniej do dnia 9 listopada). Nauczyciel musi mieć czas na zgłoszenie ucznia do konkursu.
 
Image

OBEJRZYJ FILM PROMOCYJNY
(z zeszłego roku, ale terminy są aktualne)

Czytaj całość…
 
Code Week w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
19.10.2018.
Tegoroczny CODE WEEK dobiega końca. W tym roku wszyscy uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły kodowali w ramach zajęć informatycznych. Tematem przewodnim w naszej szkole była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Uczniowie klas I-III na zajęciach koła informatycznego kodowali w kratkach symbole narodowe: polską flagę i godło.
22 grupy informatyczne z klas IV-VI szyfrowały i deszyfrowały teksty związane z Józefem Piłsudskim - ojcem polskiej niepodległości. Każda grupa zapoznała się z innym fragmentem życia Józefa Piłsudskiego, tworząc z wypracowanych materiałów "dwa papierowe kadry filmu".
 
Image
Czytaj całość…
 
100 informatycznych zadanek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
13.09.2018.
Image
Jeśli zależy Ci na poszerzeniu swojej wiedzy informatycznej,  podniesieniu swoich umiejętności obsługi komputera, co przełoży się również na wyższą ocenę z informatyki, zbieraj szkolne informatyczne odznaki. W każdym miesiącu do zdobycia inna odznaka – może uda Ci się zdobyć wszystkie 10??? Spośród 10 zadań,  zaproponowanych na każdy miesiąc, wystarczy wykonać wybrane zadania. Wszystkie wykonane aktywności są punktowane i wymieniane na koniec miesiąca na odznakę w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym. Zdobytą odznakę należy wkleić sobie na pamiątkę do zeszytu, a do dziennika wędruje ocena 6 (za zdobycie złotej odznaki o wartości 20 punktów), 5+ (za zdobycie srebrnej odznaki o wartości 15 punktów),  5- (za zdobycie brązowej odznaki o wartości 10 punktów), lub plusik za zgromadzenie przynajmniej 5 punktów. Pamiętaj - dodatkowa aktywność zawsze jest mocno brana pod uwagę przy wystawianiu ocen semestralnych i rocznych! Warto być aktywnym!
Czytaj całość…
 
Planujemy działania informatyczne w nowym roku szkolnym PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
09.09.2018.
Klasy: 5a, 5b gr.2, 5e, 6a, 6b, 6c proszę o PRZEMYŚLANE odpowiedzi na pytania poniższej ankiety. Odpowiedzi zapisujemy na kartce, nie w zeszycie. Pytań nie trzeba przepisywać. Proszę podpisać kartkę, na której udzielasz odpowiedzi. Odpowiedzi należy oddać na drugiej lekcji informatyki/zajęć komputerowych.
 
Czytaj całość…
 
Zabawa i nauka z robotami... PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
13.06.2018.
11 czerwca 2018r. ośmiu uczniów klasy 6b wzięło udział w warsztatach związanych z robotyką, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej. Zajęcia bardzo nam się podobały. Były one świetną okazją do zapoznania się z zasadami programowania oraz myślenia algorytmicznego. Dzięki ciekawej formie zadań, zdefiniowanych w formie problemów do rozwiązania, uczyliśmy się trudnych rzeczy poprzez zabawę.
 
Image
Czytaj całość…
 
Game Jam - zaproszenie do udziału! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
26.05.2018.
W dniach 8-10 czerwca 2018r. (zgłoszenie do 3 czerwca ) Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej organizuje Game Jam. Impreza polega na stworzeniu grywalnej wersji gry w zadanym czasie 48 godzin. Może to być gra komputerowa, planszowa lub karciana. W imprezie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i pokazanie swoich umiejętności w tworzeniu gier. Zaproszenie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do wygrania ciekawe gry planszowe!
 
Czytaj całość…
 
Świętowaliśmy Dni Otwartych Funduszy Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
14.05.2018.
W dniach 11-12 maja, w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w naszej szkole miały miejsce zajęcia dla dzieci. W pracowni komputerowej B-10 odbyły się zajęcia inspirowane bajką "O rybaku i złotej rybce", natomiast w pracowni E-23 dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. W piątek odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkoli 22 oraz 26, w zajęciach wzięła też udział klasa 1b. W sobotę naszą szkołę odwiedziły z opiekunami zainteresowane dzieci w różnym wieku.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Internet w poezji"  rozstrzygnięcie szkolnego konkursu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
16.03.2018.
Image
 
Dziękujemy uczniom klas IV-VII, którzy wzięli udział w naszym szkolnym konkursie poetyckim pt.: "Internet w poezji". Na konkurs wpłynęło 10 prac. Głównym bohaterem wszystkich wierszy był oczywiście Internet, utwory nawiązywały do tegorocznego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Wszystkie prace wiszą na oknach łącznika w szkole podstawowej i gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi, gdyż widać w nich wielki talent naszych uczniów. Jury, po długim namyśle, przyznało następujące miejsca:
Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
01.03.2018.
We wtorek, 27 lutego odbył się w sali B-10 szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej w lutym edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Na lekcji drugiej rywalizowali uczniowie klas IV, a na kolejnej godzinie klasy V-VI. W konkursie została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
"Internet w poezji" - czekamy na Twój wiersz PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
01.03.2018.
Image
 
Zainteresowanym uczniom klas IV-VII przypominamy, że trwa szkolny konkurs na wiersz pt.: "Internet w poezji". Głównym bohaterem pracy powinien być oczywiście Internet, utwór powinien nawiązywać do tegorocznego hasła Dnia Bezpiecznego Internetu "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Pracę można przynieść jeszcze do poniedziałku 5 marca do sali E-24 lub E-25. Wiersz należy oczywiście ułożyć samodzielnie, napisać komputerowo (wydrukować) lub napisać ręcznie (musi być bardzo czytelnie) - wskazane jest graficzne ozdobienie pracy.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 28 z 63