Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 11 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas
Komputer - artykuły dla klas
Znam zasady bezpiecznego korzystania z Internetu - apel w grupie wiekowej klas I-III PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
31.03.2019.
Apel dla grupy wiekowej klas I-III podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Klasa 1c, pięknie wcielając się w postacie ze znanych bajek, odgrała 4 scenki przypominające o najważniejszych zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.
Bohaterowie scenki o Jasiu i Małgosiu przypomnieli o ograniczonym zaufaniu do osób poznanych w Internecie. Czerwony Kapturek zachęcał do dbania o swoją prywatność w sieci. Królewna Śnieżka wyjaśniła, dlaczego hejtowanie jest złe i jak należy na nie reagować. Ali Baba pokazał 40 rozbójnikom, czym może się skończyć udostępnianie tajnych haseł. Uczniowie zaśpiewali też wspólnie 2 piosenki ze strony Necia, których nauczyli się na zajęciach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Z wycieczką w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
31.03.2019.
 
Image
W ostatnią sobotę marca 50 uczniów naszej szkoły pod opieką 4 nauczycieli odwiedziło już po raz trzeci Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Tym razem głównym celem był udział uczniów w lekcji "Historia Internetu". Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu tematycznego zilustrowanego prezentacją, dzięki czemu mogli poszerzyć swoją szkolną wiedzę dotyczącą Internetu. Prowadzący w sposób przystępny dla czwartoklasistów i piątoklasistów, którzy stanowili większość uczestników naszej wycieczki,  opowiedział o początkach tej idei, która dała początek Internetowi w dzisiejszym wymiarze, sieci, bez której wielu ludzi nie wyobraża sobie dziś życia. Uczniowie zapoznali się też z różnymi ciekawymi statystykami dotyczącymi tego tematu. Później uczniowie zwiedzili muzeum, zapoznali się najciekawszymi eksponatami zgromadzonymi w tym miejscu. Był też czas na chwilę zabawy na sprzęcie sprzed około 30-40 lat. Każdy komputer w salach zwiedzania ma bowiem zainstalowaną jakąś grę z tamtych czasów i dzieci mogły doświadczalnie przekonać się jak wyglądał sprzęt komputerowy w tamtych czasach, w jakie gry mogli kiedyś grać ich rodzice. W drodze powrotnej, tradycyjnie już, odwiedziliśmy McDonald's.
Czytaj całość…
 
"Wielobój z robotami" - zajęcia informatyczne o tematyce sportowej w klasach I-III z okazji DNTE PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
28.03.2019.
21 marca 2019r. już po raz drugi obchodziliśmy w Polsce Dzień Nowych Technologii w Edukacji (DNTE) objęty patronatem European Schoolnet. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do podejmowania inicjatyw, których celem była popularyzacja nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym.
W tym roku nasza szkoła również uczciła to nowe święto. W obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz zainteresowane przedszkolaki ze swymi rodzicami.
Zabawy z użyciem nowych technologii dały dzieciom dużo radości, uczyły współpracy, zdrowej rywalizacji, strategii działania, umiejętności pokonywania trudności, wytrwałości w dążeniu do celu. Pokazały również piękno różnych dyscyplin sportowych, a jesteśmy przecież szkołą z klasami sportowymi. W zabawie z robotem DOC wystąpiły elementy nauki programowania podczas wyznaczania trasy robota.
 
Image
Czytaj całość…
 
"Poeksperymentuj ze mną mamo, tato..." - ROBOKOMP, czyli wielobój robotów, przedszkolaków i rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
28.03.2019.
21 marca odbyły się w naszej szkole drugie zajęcia z cyklu "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato…"  Przedszkolaki z rodzicami odwiedziły pracownię komputerową naszej szkoły, gdzie wzięły udział w rywalizacji sportowo-informatycznej, robotycznym wieloboju "Robokomp”. Pary, dziecko z rodzicem, przy pomocy różnych robotów lub zestawu Makey Makey podłączonego do komputera lub tablicy interaktywnej, sprawdziły swoje umiejętności na różnych stanowiskach informatycznych związanych z wybranymi dyscyplinami sportowymi, miały też możliwość zapoznania się z ciekawostkami związanymi z daną dyscypliną.
 
Image
Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
27.03.2019.
W środę, 27 marca odbył się w poszczególnych grupach wiekowych szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz znajomość zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VIII. W konkursie przeprowadzonym w klasach IV, V i VI została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu ubiegłego roku w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
 
Image
Czytaj całość…
 
Dziecko w sieci - pedagogizacja rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
22.03.2019.
Przypomnijmy, że w lutym obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Działajmy razem". Działania edukacyjne skierowaliśmy więc również do rodziców, pamiętając o tym, że mają oni ogromny wpływ na to, w jaki sposób i ile czasu ich dzieci korzystają z Internetu. W ramach krótkiej pedagogizacji rodziców zwróciliśmy uwagę na wybrany, ale bardzo popularny aspekt korzystania z Internetu przez ludzi w różnym wieku, a mianowicie na przesyłanie zdjęć do sieci. Ponieważ obrazy i filmy mówią więcej niż słowa, poprosiliśmy o obejrzenie krótkiego 5-minutowego filmiku. Film pokazuje, ile osobistych informacji o kimś może pozyskać, dosłownie w ciągu 15 minut, zupełnie obca osoba na podstawie jednego zdjęcia przesłanego do Internetu.
Mamy nadzieję, że ten krótki materiał skłonił rodziców do refleksji i dał kolejne argumenty do przypominania i uświadamiania dzieciom, dlaczego dbałość o prywatność w sieci jest tak ważna.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki międzyklasowego konkursu na gazetkę związaną z bezpiecznym korzystaniem z Internetu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
04.03.2019.

W lutym obchodziliśmy pod hasłem "Działajmy razem" Dzień Bezpiecznego Internetu.  W związku z tym ogłosiliśmy konkurs międzyklasowy polegający na wykonaniu gazetki na przydzielony każdemu oddziałowi temat. Bardzo dziękujemy klasom IV-VIII oraz ich wychowawcom, za liczny, prawie 100%  udział klas w tej rywalizacji. Wszystkich prosimy o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez poszczególne klasy, a przede wszystkim zachęcamy do praktycznego stosowania cennych rad podczas surfowania po bogatych zasobach Internetu.
Gazetki zostały ocenione przez jury w składzie: Alina Uzny, Maria Podcerkiewna, Jarosław Gucwiński. Wyniki konkursu w poszczególnych grupach wiekowych są następujące:

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
11.02.2019.
W lutym obchodzimy w Polsce już po raz 15 "Dzień Bezpiecznego Internetu". W tym roku przebiega on pod hasłem: "Działajmy razem". Organizatorzy DBI chcą zwrócić szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.
 
Image
Czytaj całość…
 
Oficjalne wyniki XIII edycji Konkursu Informatycznego BÓBR PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
25.01.2019.
Image
 
Znamy już wyniki XIII edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. W skali ogólnopolskiej nie udało nam się zająć czołowych miejsc, ale niektóre wyniki są wysokie. Każdy uczestnik może sprawdzić swój rezultat po zalogowaniu się na swoje konto na platformie konkursowej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają po feriach pamiątkowe dyplomy, a osoby z najwyższym wynikiem w szkole zostaną dodatkowo nagrodzone czekoladą.

Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Czytaj całość…
 
Innowacja w klasie 1c - grudniowe zajęcia otwarte dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.12.2018.
W klasie 1c w bieżącym roku szkolnym realizowana jest innowacja "Warto uczyć się języków, czyli język angielski i języki programowania pomagają mądrze korzystać ze świata nowych technologii". Innowacja ta realizuje treści podstawy programowej:
  • dzieci uczą się angielskich słówek i zwrotów w czasie różnych edukacji (nie tylko w ramach lekcji języka angielskiego)
  • co 2 tygodnie mają dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające umiejętności około programistyczne, co ma później ułatwić naukę programowania.
W grudniu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mieli okazję poobserwować swoje dzieci w czasie zajęć o tematyce świątecznej, które łączyły naukę angielskiego z kodowaniem. Uczniowie omówili po angielsku "kartkę z kalendarza", a następnie zaśpiewali angielską piosenkę "What do you want for Christmas?", potrafili odpowiedzieć na pytania jakiego prezentu oczekują kolejne osoby z piosenki, a następnie pomogli w dostarczeniu tych prezentów dzieciom. Tu pomocna była plansza oraz roboty DOC, które odpowiednio zakodowane, zawiozły dzieciom z piosenki wymarzone prezenty. Oprócz kodowania określonej drogi (start - dom dziecka z piosenki) uczniowie zakodowali też w kratkach różne przedmioty kojarzące się ze świętami.
Zajęcia upłynęły w miłej, świątecznej atmosferze, dzieci mogły wykazać się wieloma nowymi umiejętnościami, co zaobserwowali rodzice i znalazło odzwierciedlenie w ich wrażeniach  dotyczących zajęć:
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 14 z 61