Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 5 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Projekty szkolne arrow Festiwal Ziemniaka
Festiwal Ziemniaka
Zakończenie i podsumowanie realizacji projektu "Festiwal Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.11.2011.
W dniach 15 - 16 listopada 2011r. nastąpiło oficjalne podsumowanie i zakończenie realizacji projektu edukacyjnego "Festiwal Ziemniaka".
Na apelu podsumowującym w nauczaniu zintegrowanym (16.11) i w klasach starszych (15.11) klasa VIc w humorystyczny sposób w kilku scenkach przybliżyła historię ziemniaka - od Inków, przez dwory Jana III Sobiekiego oraz króla Prus Fryderyka II aż po czasy współczesne.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu kulinarnego na potrawę z ziemniaka - zorganizowanego w ramach "Festiwalu Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.10.2011.
W poniedziałek spotkało się jury by podsumować ostatni - kulinarny konkurs. Zadaniem uczniów było przygotowanie w domu potrawy, której głównym składnikiem miał być ziemniak. Do szkoły uczniowie przynieśli opisy zawierające: przepis na wykonaną potrawę, zdjęcia potwierdzające domowe gotowanie. Zebrane jury podsumowało konkurs następująco:
Czytaj całość…
 
Stoisko z frytkami i tostami z sałatką ziemniaczaną PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.10.2011.
Image
 
 
W środę, 19 października, w ramach "Festiwalu Ziemniaka" przez cały dzień na przerwach sprzedawane były frytki i tosty z sałatką ziemniaczaną. Sałatkę ziemniaczaną dzień wcześniej na zajęciach kulinarnych przygotowali uczniowie klasy 6c.
Czytaj całość…
 
Konkurs literacki - "Ziemniak w poezji naszych uczniów" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.10.2011.
W poniedziałek, 17 października, kolejny raz zebrało się jury by podsumować konkurs  literacki zorganizowany w ramach "Festiwalu Ziemniaka". Tym razem zadaniem uczniów było napisanie wiersza o ziemniaku. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Wszystkie wierszyki były ciekawe. Jury wyróżniło autorów 11 prac. Oto te osoby:
Czytaj całość…
 
Dzień Pieczonego Ziemniaka - degustacja ziemniaczanych kulek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.10.2011.
W tym roku 11 października obchodzimy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Z tej okazji wszystkich wchodzących rano do szkoły podstawowej częstowaliśmy dziś ziemniaczanymi kulkami.
Degustacja trwała od 7:20 do 8:50. W tym czasie ziemniaczaną kuleczką poczęstowało się około 500 osób - uczniów, rodziców, nauczycieli.
Potrawę przygotowali dzień wcześniej, w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Festiwal Ziemniaka", uczniowie klasy 6c. Pod nadzorem opiekunów, podczas zajęć kulinarnych w sali E4, utoczyli i wysmażyli oni prawie 550 ziemniaczanych kulek.
Wszystkim, którym smakowała nasza potrawa, na prośbę wielu osób, zdradzamy przepis na kuleczki z ziemniaków...
Czytaj całość…
 
Podsumowanie konkursu "Portret Pana Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.10.2011.
W poniedziałek, 10 października, kolejny raz zebrało się jury by podsumować konkurs plastyczny zorganizowany w ramach "Festiwalu Ziemniaka". Polegał on na wykoniu dowolną techniką, na kartce formatu A-3, portretu Pana Ziemniaka. I tym razem wybór nie był łatwy. Na konkurs wpłynęło 39 prac. Jury wyróżniło najciekawsze prace wykonane różnymi technikami: wyklejoną z kawałków ziemniaka, malowaną farbami, rysowaną kredkami, wyklejoną z plasteliny i wyklejoną z kawałków materiału. Wszystkie najpiękniejsze prace zostały wywieszone w Królestwie Ziemniaka, a ich zdjęcia zamieszczone w galerii na stronie internetowej szkoły.
Wyróżniono następujące osoby:
Czytaj całość…
 
Wycieczka na targ - sprawdzamy jakie gatunki ziemniaków można tam obecnie zakupić PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.10.2011.
Wczesnym rankiem, w sobotę 8 października uczniowie klasy 6c udali się na targ. Chcieli dowiedzieć się, jakie odmiany ziemniaka można tam o tej porze roku zakupić. W czasie wędrówki po targu dzieci miały możliwość bezpośredniej rozmowy ze sprzedawcami, często rolnikami, mogły też zaobserwować różnice w wyglądzie zewnętrznym poszczególnych odmian ziemniaków.
Wycieczka była bardzo udana. Udało się zakupić po kilogramie aż 9 różnych odmian ziemniaka. Można je obejrzeć w Królestwie Ziemniaka. Zachęcamy do obejrzenia ekspozycji, która pokazuje, że ziemniaki mogą mocno różnić się między sobą.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Ziemniaczany Stworek" zorganizowanego w ramach projektu "Festiwal Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
03.10.2011.
Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów! W konkursie wzięło udział 87 uczniów. Niektórzy przynieśli po kilka prac, dlatego na wystawie można podziwiać ponad 100 ziemniaczanych okazów. Wszystkie przyniesione prace są piękne i zachwycają pomysłowością autorów. Jury, które stanęło przed bardzo trudnym zadaniem wybrania trzech najlepszych stworków, ostatecznie wyróżniło prace 8 uczniów. Oto Ci uczniowie:
Czytaj całość…
 
Projekt edukacyjny "Festiwal Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
26.09.2011.
Image Uwaga! Przez najbliższe 5 tygodni, od 26 września do 26 października, w naszej szkole będzie realizowany projekt „Festiwal Ziemniaka”.
Pieczenie ziemniaków było niegdyś świętem. Odbywało się po zakończeniu wykopków, tak jak dożynki po zakończeniu żniw.
Celem tego projektu jest utrwalanie wśród uczniów naszej szkoły zwyczajów obecnych w kulturze ludowej. Poprzez udział w ciekawych zajęciach związanych z ziemniakiem w pracowni przyrodniczej i komputerowej uczniowie poszerzą swoją wiedzę przyrodniczą i informatyczną. Projekt realizowany jest głównie z klasą 6c, ale pozostali uczniowie mogą się dołączyć.
Czytaj całość…