Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 7 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Projekty szkolne arrow Językowe
Językowe
"Ameryka na wesoło" - zapraszamy do wspólnej zabawy PDF Drukuj Email
Wpisał: Jadwiga Górniak   
28.02.2018.

Image
 
Obchody Dnia Świętego Dawida PDF Drukuj Email
Wpisał: Danuta Niedżwiecka-Banasik   
09.03.2017.

W ramach projektu "Patroni Zjednoczonego Królestwa", 1 marca odbył się Dzień Walii, krainy czerwonego smoka, rozśpiewanych męskich chórów i dzikiej przyrody.
Tak opisuje ten dzień uczeń 2G gimnazjum, Filip Bytnar: Kiermasz  z wypiekami ruszył już o 8:45. Królowało ciasto szpinakowe oraz hit dnia – wypiek walijski, który wzbudził  największą uwagę młodszych uczniów, gdyż była na nim flaga Walii z masy cukrowej. Wśród rarytasów nie zabrakło tradycyjnych babeczek, a stół zdobiły małe oryginalne flagi Walii, pory oraz żonkile. Nasi młodsi koledzy  na każdej przerwie  rozwiązywali łamigłówki i  tworzyli smoki walijskie pod czujnym okiem gimnazjalistów. Piękna walijska muzyka rozbrzmiewała na każdej przerwie.

Image

Czytaj całość…
 
Polsko-hiszpańska wymiana listów PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
04.01.2017.
Grupa uczniów z klasy VIC, VIA i VIB tuż przed świąteczną przerwą otrzymała miłą niespodziankę w postaci listów napisanych przez rówieśników z Hiszpanii. Wspólne odpakowanie koperty oraz czytanie starannie napisanych listów i ręcznie wykonanych kartek świątecznych sprawiło wszystkim wiele frajdy!
W ten sposób zainicjowaliśmy wymianę listów pomiędzy naszą szkołą, a szkołą naszego partnera z projektu Erasmus Plus. Projekt "Literary heroes" realizują uczniowie naszego gimnazjum. Młodsi uczniowie, będą nie tylko doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim, ale również  poznają bliżej ciekawą kulturę hiszpańską oraz nawiążą przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami z innego kraju doskonaląc umiejętność pisania listów.
Razem z Aną (odpowiedzialną za wymianę korespondencji po stronie hiszpańskiej)  mamy nadzieję, że naszym uczniom nie zabraknie tematów do "pisemnych rozmów", które z czasem przerodzą się w wirtualne rozmowy za pomocą komunikatorów, takich jak np. Skype.
Czytaj całość…
 
Erasmus Plus "Literary heroes" Open day PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
12.10.2016.

Uczniowie gimnazjum rozpoczynają  realizację międzynarodowego projektu językowego o nazwie "Literary heroes" w ramach programu Erasmus Plus (dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej). Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i zapoznania się z informacjami na temat projektu podczas dnia otwartego! 

Image
Czytaj całość…
 
Poznajemy inne kultury PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Alicja Herba   
17.04.2016.

Uczniowie klasy Vc w ramach zajęć języka angielskiego poznają elementy kultury, historii i geografii  różnych krajów anglojęzycznych. W marcu wzięli udział w warsztatach językowych o Irlandii we Wrocławiu. Ich kontynuacją była praca metodą projektu nad różnymi zagadnieniami dotyczącymi tego kraju.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 28