OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Inne
Inne
Mali wykonawcy zabrali nas w radosną muzyczną podróż PDF Drukuj Email
Wpisał: Weronika Rutkowska
28.03.2018.
Sygnał Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej 27 marca 2018r. rozbrzmiał podczas IV FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "TRELE-MORELE". Uroczyście i bardzo radośnie konkurs otworzyła pani dyrektor Bożena Łotecka witając wszystkich i życząc wspaniałych wrażeń artystycznych. W muzycznej podróży wzięły udział grupy przedszkolne z całego miasta. Dzieci prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom wykonawczy.
Jury w składzie:
  • pani Magdalena Bednorz - dyrektor Domu Kultury Komes
  • pani Anna Kaczmarska-Gąska - kierownik świetlicy szkolnej
  • pani Weronika Rutkowska - nauczyciel muzyk
miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych naradach ostatecznie wyłoniono zwycięzców przeglądu:

Image
Czytaj całość…

VII Otwarty Wielkanocny Turniej Szachowy w Reńskiej Wsi PDF Drukuj Email
Wpisał: Ryszard Cież
19.03.2018.
W dniu 17 marca 2018r. odbył się turniej szachowy w Reńskiej Wsi. Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim (kojarzeniowym) na dystansie 9 rund z tempem gry – 15 minut dla każdego zawodnika. Wzięło w nim udział 48 zawodników z województwa opolskiego  i śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Jan Ochał (22 miejsce – 5 punktów) i Mateusz Gwiozdzik (31 miejsce – 4 punkty) z klasy IIID gimnazjum i Dawid Bakota z klasy VI b, który zajął 33 miejsce i zdobył 4 punkty. Wysokie 9 miejsce zajął opiekun uczniów p. Ryszard Cież, który zdobył 6 punktów na 9 możliwych. Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam na kolejny turniej szachowy, który odbędzie się 26 maja w  Pawłowiczkach.

Image

I Międzyszkolny Turniej Szachowy "Magiczny Skoczek" za nami PDF Drukuj Email
23.02.2018.
W środę 14 lutego 2018 odbył się w PSP nr  19  I Międzyszkolny Turniej Szachowy „Magiczny Skoczek”. Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół  powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego: ZSTiO Azoty, II LO, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz  uczniowie Naszej Szkoły: P. Cichoń, F. Bandrowski, E. Piątek, F. Kołakowski, A. Owczarz, F. Daroszeweski, D. Bakota, A. Grin, E. Jurczyszyn, K. Salich, A. Wróbel i J. Ochał. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VI rund. Zwycięzcą  turnieju został uczeń klasy III d gimnazjum – Piotr Cichoń, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej otrzymał dyplom i statuetkę „Magicznego Skoczka”. Drugie miejsce zajął uczeń ZSTiO w Azotach – Paweł Romanowicz, a trzecie miejsce Filip Bandrowski z klasy III d gimnazjum. Najmłodszym zawodnikiem był uczeń klasy VI b – Dawid Bakota, który zajął szóste miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Sędzia turnieju: Ryszard Cież

Image

"Krasnale" na boisku... PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Simańczuk
22.02.2018.
W czwartkowe przedpołudnie w PSP 19 "zawrzało". Grupa przedszkolaków w strojach sportowych, pod czujnym okiem trenera piłki nożnej Mateusza Sadyka, rozegrała fantastyczny mecz. "Krasnale" z Przedszkola nr 24 pokazały, że mają w sobie niezliczone pokłady energii, radości i potrafią sobie świetnie radzić na boisku. Dzisiejsze spotkanie z młodymi sportowcami jest zapowiedzią imprezy sportowej, która odbędzie się w maju pod hasłem: "Maluchy na start" PIERWSZY PIASTOWSKI MITING LEKKOATLETYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW. Wychodzimy z założenia, że im wcześniej przyzwyczaimy maluchy do zdrowego stylu życia, tym bardziej będzie on dla nich w przyszłości czymś oczywistym. Do zobaczenia!