Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Inne
Inne
Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski PDF Drukuj Email
Wpisał: Ryszard Cież   
26.11.2018.
W czwartek, 22 listopada odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 Międzyszkolny Turniej Szachowy z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Wzięło w nim udział 29 uczniów szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz uczniowie PSP nr 19: Aleksandra Zawadka, Emanuel Jurczyszyn, Kamil Salich, Alexander Grin, Dawid Bakota i Paweł Nowicz. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej na dystansie VII rund. Zwycięzcą turnieju został uczeń IILO – Mateusz Gwioździk, który z rąk p. Dyrektor Bożeny Łoteckiej odebrał nagrodę. Drugie miejsce zajął uczeń PSP nr 11 – Krzysztof Eliminowicz, a trzecie miejsce Paweł Cedzich z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był uczeń klasy II c PSP nr 19 – Paweł Nowicz, który zajął 19 miejsce.
 
Image
Czytaj całość…
 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
10.10.2018.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek 4 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się tradycyjnie na terenie kozielskiego parku. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 800m, a drużyna składała się z 8 zawodników. Do zmagań przystąpiły z naszego powiatu tylko dwie szkoły dziewcząt i trzy chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta okazały się lepsze, zwyciężając w pięknym stylu. Na ostatniej zmianie Nikola Melich z kl.3d dzielnie walczyła z obecną Mistrzynią Polski w biegach przez płotki - Alicją Sielską z PSP nr 12. Natomiast reprezentacja chłopców uległa kolegom z „dwunastki” i zajęła drugie miejsce. Zwycięskie zespoły wiosną będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich w Namysłowie. Po zawodach roczników 2003-2005 odbyły się biegi klas młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W tej kategorii również nasze uczennice okazały się najlepsze w powiecie.
 
Image
Czytaj całość…
 
Egzamin z Tabliczki Mnożenia dla mieszkańców naszego miasta PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
03.10.2018.
W piątek, 28 września 2018r., w ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas Va, VIb oraz VIIIb, pod opieką nauczycieli matematyki, postanowili już po raz kolejny sprawdzić, jak sobie radzą z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszego miasta.
W tym dniu wyruszyli na ulice Osiedla Piastów i gorąco zachęcali przechodniów do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Reakcje przechodniów były bardzo różne. Jedni z ogromną pewnością siebie i przyjemnością przystępowali do egzaminu, inni mieli pewne obawy czy sobie poradzą, jednak nie potrafili odmówić naszym miłym i wyrozumiałym egzaminatorom wzięcia udziału w akcji.
 
Image
Czytaj całość…
 
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
03.10.2018.
28 września 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdy chętny uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjum, miał możliwość spróbować swoich sił i zmierzyć się z przykładami dotyczącymi mnożenia i dzielenia liczb naturalnych przy czterech stanowiskach rozlokowanych w różnych częściach szkoły. Poprawność rozwiązań sprawdzały komisje złożone z uczniów klas czwartych oraz klas siódmych szkoły podstawowej.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 94