Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe
Sportowe
Trzy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików dla uczniów naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisał: Jarosław Szynol   
05.12.2018.
W dniach od 22-25 listopada 2018r zachodniopomorska Kometa Sianów była gospodarzem Mistrzostw Polski. Świetny poziom organizacyjny i nie mniej wysoki poziom sportowy sprawiły, iż każdy kolejny mecz stawał się większym widowiskiem. Niespodzianka wisiała w powietrzu podczas ćwierćfinałowego meczu gry podwójnej dziewcząt. Julia Dzialuk (PSP 19) / J. Stankiewicz (Białystok) o mały włos nie wyeliminowały turniejowej "jedynki" Dominika Gajda (PSP 19)/ M. Kowalczyk (Kometa Sianów). W pięknym stylu, wygrała para Gajda/Kowalczyk. Idąc za ciosem Dominika Gajda w grze podwójnej nie przegrała już żadnego meczu zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej Dominika Gajda awansowała do finału dzięki konsekwentnej i solidnej grze. Finał z A. Czuchrą (Bieruń) zakończył się w trzech setach wywalczonym srebrnym medalem. Medal brązowy do kolekcji dołożyła para Przemysław Gajda / Dominik Juhnke (PSP 19). Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Krzysztofa Maślanki.
 
Image

 

Czytaj całość…
 
Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski dla Julii Wójcik PDF Drukuj Email
Wpisał: Jarosław Szynol   
22.11.2018.
W miniony weekend w Głubczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Najważniejszy turniej w roku zakończył się dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu wielkim sukcesem. Julia Wójcik – uczennica klasy 6B zdobyła Mistrzostwo Kraju w grze mieszanej w parze z M.Golasem (LKS Technik Głubczyce) oraz Wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej w parze z M. Janko (LKS Technik Głubczyce).
 
Image
Czytaj całość…
 
XXXI Ogólnopolskie Biegi Crossowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
20.11.2018.
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku obchodzona jest szczególnie uroczyście i na różne sposoby. Jednym z nich są różnego rodzaju biegi. Dnia 9.11.2018r. w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi Crossowe. Na stadionie miejskim swój start i metę miało kilkanaście biegów na dystansach od 200m do 1000m w różnych kategoriach wiekowych. Biegi rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem polskiego hymnu. Pogoda dopisała, a zawodnicy w przyjaznej atmosferze pokonywali swoje dystanse. W zawodach wystartowało kilkaset uczestników, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Biegi crossowe w Korfantowie to najstarsze Biegi Niepodległości w Polsce. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1988 roku. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat uczestniczą w tych biegach. W tym roku, oprócz słonecznej  pogody, dopisało nam szczęście w trudnej rywalizacji i w losowaniu nagród. Po bardzo zaciętej walce na podium stanęła nasza uczennica Aleksandra Szajda z kl.7a, połowa naszych reprezentantów uplasowała się w pierwszej dziesiątce swojego biegu, a nagrodę główną - rower - wylosował również nasz uczeń Maciej Sterkowicz z kl. 5b.
Wyniki naszych zawodników:
 
Image
Czytaj całość…
 
100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
08.11.2018.
Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe "100km na 100-lecie Niepodległości Polski". Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele - opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 261