Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe
Sportowe
Sukcesy naszej absolwentki Wiktorii Zagumny PDF Drukuj Email
Wpisał: Radosław Zych   
12.09.2019.
Wiktoria Zagumny to była uczennica klasy siatkarskiej w naszej szkole. Wychowanka trenera Radosława Zycha trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Znalazła się wśród 12 najlepszych zawodniczek w kraju. Jednocześnie jest w reprezentacji Polski kadetek.
Na zdjęciu z trenerem Miłoszem Majką, który łączy pracę  w PSP 19 i SMS PZPS oraz z reprezentacją Polski juniorek. Gratulujemy trenerom i nauczycielom, którzy pomogli w drodze na najwyższe szczyty...
 
Image
Czytaj całość…
 
Xenia Lipiec coraz wyżej w rankingach PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.06.2019.

Xenia Lipiec coraz lepiej radzi sobie na międzynarodowych arenach. Obecnie zajmuje              II miejsce w rankingu Tenisa Ziemnego w Polsce w kategorii wiekowej do lat 16. Nasza uczennica odnosi liczne sukcesy, np.:

  • II miejsce w deblu do lat 16 w Międzynarodowym Turnieju Tenisa Ziemnego w Hiszpanii,
  • III miejsce w singlu do lat 16 w Międzynarodowym Turnieju Tenisa Ziemnego w Hiszpanii.

Image

Czytaj całość…
 
Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
30.05.2019.
Dnia 24.05.2019r. na stadionie "Kuźniczka" w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Startowali uczniowie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z klas 7, 8 i 3 gimnazjalnych. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa w LA, które odbędą się 04.06.2019r. w Opolu. Wśród startujących tradycyjnie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Bardzo dobrze spisał się Jakub Korejba z kl.3b, który  ustanowił dwa nowe rekordy szkoły. W rzucie dyskiem poprawił swój własny rekord, posyłając dysk na odległość 54,61m, a w pchnięciu kulą poprawił 13-letni już rekord Alana Morkis i pchnął kulę na odległość 12,51m. Bardzo dobry wynik uzyskał również obecnie najszybszy uczeń naszej szkoły - Bartosz Wolny, także uczeń klasy 3b. Bartek w biegu na dystansie 100m uzyskał czas 11,9s. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej konkurencji awansowali do zawodów wojewódzkich. Do Opola na finał wojewódzki pojadą nasze 3 dziewczyny i 4 chłopców.
   
 
Image
Czytaj całość…
 
Znakomite międzynarodowe starty badmintonistów klasy V mistrzostwa sportowego w badmintonie PDF Drukuj Email
Wpisał: Jarosław Szynol   
23.05.2019.
W ostatnim czasie wielu badmintonistów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 meldowało się na międzynarodowych turniejach badmintona w Berlinie, Hamburgu, Glasgow czy chorwackiej Opatiji. Do najbardziej udanych zaliczyć można starty uczniów klasy V. Dobrą passę rozpoczęła Hanna Banaszak zajmując I MIEJSCE w grze podwójnej (z M. Zeisg) oraz I miejsce w grze mieszanej (z K. Romanem) w międzynarodowym turnieju YONEX JUNIOR CUP 2019 w Berlinie. Na kolejnym turnieju, tym razem w Hamburgu- FLORA CUP 2019 H. Banaszak zajęła II MIEJSCE w grze mieszanej (z K. Romanem). Tymoteusz Cybulski startował w GLASGOW INTERNATIONAL YOUTH, w którym to turnieju w parze z M. Morawskim zajął III MIEJSCE w grze podwójnej. ZŁOTYM MEDALISTĄ w grze pojedynczej chorwackiego turnieju ADRIA YOUTH INTERNATIONAL 2019 jest Wojciech Budny. Wielkie gratulacje dla wszystkich dwunastu uczniów reprezentujących naszą szkołę na wszystkich wymienionych turniejach.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 277