You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe
Sportowe
Złote dziewczęta PDF Drukuj Email
Wpisał: Dorota Kubacka
03.04.2019.
W dniu 3.04.2019r. w naszej szkole odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Przyjechały najlepsze drużyny z województwa, aby walczyc o medale. Gościlismy szkołę z Komprachcic, Kluczborka oraz Nysy. My jako gospodarze nie byliśmy gościnni i wygraliśmy wszystkie mecze zdobywając złoto.

Image
Czytaj całość…

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie - mamy 4 medale! PDF Drukuj Email
Wpisał: Jarosław Szynol
01.04.2019.

Do turnieju, który w miniony weekend obywał się w Bieruniu zgłoszono 55 drużyn z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle godnie reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.
DWA ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI zdobyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Julia Wójcik, Hanna Banaszak (MMKS) oraz Jagoda Gediga do finału dotarły mierząc się m.in. z  drużyna z Głubczyc. Złoto wywalczyły po emocjonującym finale z zawodniczkami z Bierunia. Starsze dziewczęta startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie – Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk w ślad za młodszymi koleżankami również wywalczyły złoto.

Image

Wyniki II etapu Szkolnego Turnieju Wiedzy o Sporcie PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
18.03.2019.
W środę 13.03.2019r. odbył się II etap Szkolnego Turnieju Wiedzy  o Sporcie. Do tego etapu zakwalifikowały się 23 osoby z różnych klas, które w pierwszym etapie uzyskały 35 i więcej punktów. Tym razem pytania były zamknięte i obejmowały rozległą wiedzę sportową i historyczną. Małą powtórkę uczniowie mogli sobie zrobić czytając w czasie przerw informacje znajdujące się na korytarzu obok sali gimnastycznej D. Tegoroczny turniej zdominowali uczniowie klasy 3d, którzy zajęli wszystkie miejsca medalowe. Miłą niespodzianką jest uplasowanie się tuż za podium najmłodszego uczestnika turnieju, ucznia klasy 6b Jana Deneki, który pokonał kilkunastu swoich starszych kolegów.
W II etapie można było zdobyć maksymalnie 68 punktów. W tym roku największą liczbę punktów - 45 - uzyskał  Kamil Salich  kl.3d, tegoroczny finalista III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjów.

Image

Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż PDF Drukuj Email
14.03.2019.
W poniedziałek  11.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Miasta w Skoku Wzwyż, dodatkowo dla roczników 2003-2005 rozegrany został również konkurs pchnięcia kulą. W zawodach mogły brać udział drużyny czteroosobowe, a na wynik drużynowy składały się trzy najlepsze wyniki indywidualne. Punktacja w skoku wzwyż prowadzona była drużynowo i indywidualnie, a w pchnięciu kulą tylko indywidualnie.