Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe
Sportowe
Dziewczęta awansowały do Mistrzostw Województwa PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
10.10.2019.
Dnia 02.10.2019r. w ramach Igrzysk Dzieci na terenie kozielskiego parku odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zespołów wśród dziewcząt i najlepszych wśród chłopców. Drużyny składały się z 8 zawodników, a każdy miał do przebiegnięcia 800m. Jako pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta.  Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne i z przewaga prawie 100m zwyciężyły. Chłopcy również stanęli na podium, ale niestety nie awansowali do mistrzostw województwa, zajęli 2 miejsce. Awans wywalczyli również nasi uczniowie i uczennice z klas 7 i 8, zwyciężając swoje biegi.
 
Image
Czytaj całość…
 
XVII Turniej Mini Piłiki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Szefa Banderozy PDF Drukuj Email
Wpisał: Andrzej Gąsior   
06.10.2019.
Zawody odbyły się w dniach 4-6.10.2019r. Naszą Szkołę reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klas 5A i 6A, którzy wystąpili w kategoriach: dwójek, trójek i czwórek.
Turniej był okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z całej Polski oraz nawiązania nowych znajomości. Po trzech dniach rywalizacji na 12 boiskach okazało się, że z naszej ekipy najlepiej wypadli:
 
Image
Czytaj całość…
 
Biegiem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak   
26.09.2019.

W niedzielę 15.09.2019r. odbył się Bieg "Gaz- System na piątkę". To już tradycja, że bieg główny na 5 km organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, poprzedzają zawody dla młodszych mieszkańców. Rywalizacja toczyła się w kilku grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Najmłodsi uczestnicy z rocznika 2015 mieli do przebiegnięcia 50 metrów. Kolejne dystanse to: 80, 100, 300, 400 i 800 metrów. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Trasa biegu wytyczona była w lesie w okolicach hali i pływalni. Liczna grupa naszych uczniów i uczennic postanowiła aktywnie spędzić słoneczną niedzielę i wystartować w tych biegach. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy którzy stanęli na podium dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Tradycyjnie wśród startujących byli uczniowie naszych klas lekkoatletycznych i nie tylko. Swój sukces z ubiegłego roku- zwycięstwo w kategorii rocznika 2008-2007 powtórzyła Laura Świerczek  klasy 6b. Na podium stanęła również jej koleżanka z klasy Wiktoria Rajchel, która zajęła 3 miejsce w tej samej kategorii. Srebrny medal wywalczyła nasza najmłodsza reprezentantka Agnieszka Gucwińska kl.2c oraz  Aleksander Wojkowski kl.5b. Brązowy krążek otrzymała Natalia Błachut kl.8a. Tuż za podium uplasowała się młodsza siostra Natalii – Otylia Błachut z klasy 5b oraz Wojciech Niżborski kl.5a.

Image

Wyniki naszych reprezentantów:
Czytaj całość…
 
Sukcesy naszej absolwentki Wiktorii Zagumny PDF Drukuj Email
Wpisał: Radosław Zych   
12.09.2019.
Wiktoria Zagumny to była uczennica klasy siatkarskiej w naszej szkole. Wychowanka trenera Radosława Zycha trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Znalazła się wśród 12 najlepszych zawodniczek w kraju. Jednocześnie jest w reprezentacji Polski kadetek.
Na zdjęciu z trenerem Miłoszem Majką, który łączy pracę  w PSP 19 i SMS PZPS oraz z reprezentacją Polski juniorek. Gratulujemy trenerom i nauczycielom, którzy pomogli w drodze na najwyższe szczyty...
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 280