OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe
Sportowe
Srebrni medaliści PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł
12.06.2018.
W czwartek, 7 czerwca, w PSP nr 12, odbył się międzyszkolny turniej „Gry w dwa ognie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z 11 uczniów, reprezentantów klasy drugiej oraz klas 3.
W turnieju brało udział 6 szkół z naszego miasta. Nasi uczniowie zakończyli turniej z 2 zwycięstwami, 1 remisem i 2 porażkami. Po zaciętej walce w klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na 2 miejscu, zdobywając srebrne medale, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Możemy być dumni z naszych uczniów. Grali wspaniale, fair play, prezentowali na boisku nienaganny styl i technikę. Całej drużynie serdecznie gratulujemy!

Image
Czytaj całość…

Wspaniali biegacze PDF Drukuj Email
Wpisał: Joanna Olechowska
07.06.2018.

We wtorek 5 czerwca uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Biegu Sztafetowego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 20. W skład drużyny weszli: Nadia Hordyjewicz (1c), Fabian Bick (1c), Tadziu Bryła (1c), Oliwia Bilińska (2a), Tomek Krajczyk (2a), Martyna Antonik (3a), Wojtek Niżborski (3f). Dzieci wykazały się wspaniałą kondycją oraz duchem zdrowej, sportowej rywalizacji, zajmując drugie miejsce. Każdy otrzymał dyplom oraz medal, a także słodki poczęstunek.

Image

VIII Bieg Koziołków - nasi uczniowie na podium PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
05.06.2018.
W niedzielę  27.05.2018r. w piękny słoneczny dzień wokół  kozielskiej starówki  po raz kolejny odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach "VIII Biegu Koziołków" pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla. W biegach na starcie stanęło blisko 370 zawodników. Startowały dzieci w różnym wieku, począwszy od kilkulatków, a skończywszy na gimnazjalistach. W tym roku naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowali najmłodsi lekkoatleci i piłkarze, uczniowie klasy 4b. Rywalizacja w bardzo upalny dzień nie należy do najprostszych. Skwar płynący z nieba nie przeszkadzał jednak naszym reprezentantkom i po zaciętej walce dwie nasze uczennice stanęły na podium. Bieg w swojej kategorii wiekowej wygrała Laura Świerczek, a trzecia była Wiktoria Rajchel, obie uczennice z klasy 4b. Tuż za podium uplasował się ich klasowy kolega Michał Pyra.

Image

Cztery medale dla badmintonistów na turnieju Polish Open U17 PDF Drukuj Email
Wpisał: Jarosław Szynol
05.06.2018.
Wielkim sukcesem zakończył się ostatni Polish Open U17 w Głubczycach. Turniej zaliczany do klasyfikacji generalnej Europejskiej Federacji Badmintona ściągnął do Głubczyc najlepszych zawodników z Europy. Tym bardziej cieszą Nas medale na tak znaczącej imprezie.
Dzięki znakomitej grze, Zuzanna Jankowska (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) w parze z Lucie Krpatovą (Czechy) dotarły do finału turnieju, w którym przyszło im się zmierzyć z czeską parą M. Ruzickova / T. Sharleen Van Coppenolle. Po zaciętym, trzysetowym pojedynku złoty medal w grze podwójnej wywalczyła para polsko-czeska: Z. Jankowska / L. Krpatova.