Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas
Z życia klas
Marzycielska Poczta w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
02.01.2018.
Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane są w niej profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.
Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy.  Klasa VC postanowiła przygotować kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia wraz z życzeniami, każdy uczeń wybrał dziecko, któremu zadedykował swoje pozdrowienia. Do tej szlachetnej akcji dołączyli tez uczniowie z klasy VA i VIA oraz uczeń z klasy VB, który zaadresował koperty i wysłał je w urzędzie pocztowym.
 
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczne przedstawienie "Zmartwienie Śnieżynek" PDF Drukuj Email
Wpisał: Agnieszka Mazurkiewicz   
02.01.2018.
Uczniowie klasy 3a oraz 3e tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wystąpili wspólnie w świątecznym przedstawieniu pt. "Zmartwienie Śnieżynek". Trzecioklasiści swoim występem wprowadzili nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.
 
Image
Czytaj całość…
 
Świąteczne spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
30.12.2017.
Piątek, tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, klasa 1c spędziła w scenerii bożonarodzeniowej. W naszej klasopracowni już od dłuższego czasu dało się odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie udekorowana sala, która towarzyszyła nam podczas ostatnich dni nauki, wprowadziła nas w magiczny czas Świąt.
 
Image
Czytaj całość…
 
Matematyka da się lubić - Tangram PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
29.12.2017.
W grudniu 2017r. odbył się drugi etap tegorocznego konkursu "Matematyka da się lubić" - Tangram.  W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły, reprezentujące klasy czwarte i piąte szkoły podstawowej.
Uczniowie z siedmiu figur geometrycznych zwanych tanami, układali wzory, które swoim kształtem przypominały różne przedmioty lub przedstawiały sylwetki ludzi oraz zwierząt w różnych pozach. Do ułożenia każdej figury należało wykorzystać wszystkie tany. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko spostrzegawczością, wyobraźnią i cierpliwością w poszukiwaniu rozwiązań, ale także umiejętnością współpracy w grupie. Zabawa sprawiła uczniom ogromną przyjemność.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 984