Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 9 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas
Z życia klas
"Pisanki, pisanki, jajka kolorowe..." - Mali artyści udekorowali Megapisankę w Odrzańskich Ogrodach PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
05.04.2019.

3 kwietnia nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w Konkursie na Megapisankię w Odrzańskich Ogrodach. Drużyna naszych milusińskich składała się z 8 osób - reprezentantów wszystkich klas I-III.
Od piątku, 5 kwietnia, można głosować na naszą Megapisankę. Wystarczy przyjść do galerii, zrobić zakupy za min. 20 zł i odebrać kupony do głosowania. Szkoła, która dostanie najwięcej głosów otrzyma telewizor, a autorzy dekoracji nagrody rzeczowe. Jest również nagroda dla głosujących!
Ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia. Zachęcamy do  udziału w zabawie i głosowania na naszą Megapisankę - Megapiskankę PSP nr 19! 

Image

Czytaj całość…
 
Smaki kuchni włoskiej i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
26.03.2019.

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są zajęcia koła języka włoskiego. Uczestniczą w nich dzieci, które pragną bliżej poznać Italię, piękny język, kulturę i kuchnię tego kraju. Spotkania są prowadzone na zróżnicowanym poziomie językowym, tak aby każdy zainteresowany potrafił radośnie i z zaciekawieniem spędzić czas w grupie. Dzięki spontaniczności i kreatywności uczniów odbyło się dotychczas w języku włoskim wiele ciekawych prezentacji w szkole, na przykład przedstawienie baśni Andersena „Śpiąca Królewna”, występ z okazji Dnia Języków Obcych oraz  Balu Babci i Dziadka czy też powitanie przedszkolaków wraz z rodzicami podczas Dnia Otwartego Szkoły.

Image

Czytaj całość…
 
Koło turystyczno-krajoznawcze w Muzeum Polskiej Piosenki PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.03.2019.
W dniu 20 marca 2019r. dzieci z koła turystyczno-krajoznawczego odbyły swoją pierwszą wiosenną wycieczkę do Opola - Muzeum Polskiej Piosenki. Obok zwiedzania, wzięliśmy udział w zajęciach: „Wszystko gra - czyli poznajemy instrumenty”. Podczas warsztatów została dzieciom przekazana wiedza o wybranych instrumentach muzycznych, m. in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchały opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentowane zostały ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy - wspólna zabawa pomogła uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji. Pięknie zaprezentowała nam swoje umiejętności gry na instrumencie Tania Kazanowska.
 
Image
Czytaj całość…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
16.03.2019.
W środę, 6 marca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas V a, V b, V c, V d i V e. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Mogli za nie otrzymać 21 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 1097