Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas
Z życia klas
O patriotyzmie... PDF Drukuj Email
Wpisał: Damian Szyszko   
25.04.2018.
Rozmową o patriotyzmie zainaugurowano w PSP 19 obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Spotkanie odbyło się 24.04.2018r. o godzinie 17:00. Dyskusja prowadzona była w obecności reprezentantów kilku pokoleń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się kombatanci, członkowie Związku Sybiraków, członkini Armii Krajowej, uczniowie, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego. Wspólne rozmowy dotyczyły odpowiedzi na pytanie dotyczące postaw patriotycznych.
 
Image
Czytaj całość…
 
Solidna dawka chemii PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
29.03.2018.
Eksperymenty dla dzieci to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Dzięki "Kreatywnym Rodzicom z 1c" dzieci miały stworzoną okazję, aby przyjrzeć się bliżej doświadczeniom chemicznym i zjawiskom fizycznym. W asyście doświadczonych mam „chemiczek” dzieci wykonywały szereg czynności samodzielnie, obserwując jednocześnie zachodzące reakcje. Chemiczne jojo, sztuczna krew czy cola, piana w ogromnych ilościach bądź wybuchający gejzer to dla małych naukowców nie lada wyzwanie a zarazem solidna dawka radości… Na koniec dnia w nieznanych okolicznościach przy wsparciu dżina pojawił się Zajączek.
Dziękujemy mamusiom Amelki i Zuzi oraz tatusiowi Madzi za cudownie spędzony przedświąteczny czas oraz rozbudzanie naszej dziecięcej aktywności i radości.
 
Image
Czytaj całość…
 
Wielkanocny czas w klasie 3c PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł   
28.03.2018.

W środę, 28 marca, w klasie 3c zapanował wielkanocny nastrój. Od rana rozmawialiśmy o zwyczajach wielkanocnych w naszych domach, pisaliśmy życzenia, rozwiązywaliśmy wielkanocne zadania matematyczne, śpiewaliśmy piosenkę - również o świątecznej tematyce. Wykonaliśmy  także kurczaczki. Umieściliśmy je na wcześniej posianej rzeżusze, której doglądaliśmy już od piątku.  Na koniec dnia czekały na nas wielkanocne podchody. Zajączek zostawił w naszej klasie list, w którym umieścił wskazówki, gdzie schował dla nas słodkie upominki. Znaleźliśmy je w bibliotece. To był wspaniały i radosny dzień!

Image

 

Czytaj całość…
 
Miłe popołudnie... PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
27.03.2018.
Uczniowie klasy 1c w towarzystwie rodziców i wychowawczyni spędzili w Hali Sportowej "Azoty" miłe, wtorkowe popołudnie. Na tamtejszej kręgielni w sportowej rywalizacji damsko-męskiej świetnie się bawiliśmy. Dzieci już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwały wyznaczonego wcześniej dnia zabawy, a wszystko za sprawą święta naszych koleżanek.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 1007