Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas
Z życia klas
Jesienny Festyn już za nami... PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
25.09.2018.
22 września 2018 r. w piękny, słoneczny dzień, w amfiteatrze na Osiedlu Piastów odbył się FESTYN JESIENNY zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 19, a także Stowarzyszenie "Razem".
Wraz z mieszkańcami osiedla uczczono 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI tańcząc wspólnie poloneza dla NIEPODLEGŁEJ, do którego zapraszała wszystkich dyrektor szkoły Bożena Łotecka. Kotyliony w barwach narodowych dla tańczących przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panem Adrianem Kłosem.
Były również występy artystyczne dzieci oraz inscenizacja "Ptasiego Radia" Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli.
Nie zabrakło kramu z przetworami, pysznych ciast przygotowanych przez rodziców, żurku i grillowanej kiełbaski. Na pchlim targu można było nabyć biżuterię, torebki,  gry i zabawki dla dzieci. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku przy stoisku optyka Doktora Marchewki.
Dużo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych spowodowało, że wszyscy się doskonale bawili i mamy nadzieję, że miło będą wspominali ten dzień.
Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na stworzenie kącika relaksu dla dzieci z naszej szkoły.
 
Image
Czytaj całość…
 
Rodzinne pożegnanie lata w 2b PDF Drukuj Email
Wpisał: Elżbieta Hołobut   
24.09.2018.
W ciepłe, piątkowe popołudnie 21 września klasa 2b pożegnała lato. Jak na klasę pływacką przystało, odbyło się ono na sportowo, na stadionie w Blachowni. Dzieci i rodzice wspólnie brali udział w skokach w worku, slalomie i wyścigach "pajączków". Amatorzy słodkości delektowali się watą cukrową. Wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski. Nad wszystkim czuwał tata Oskara - pan Piotr. A nam jest szkoda lata... i byle do wiosny!
 
Image
Czytaj całość…
 
Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Białas   
19.09.2018.
14 września 2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu - sierż. sztab. Radosławem Mierzejewskim i sierż. sztab. Jakubem Lipińskim. Tematem spotkań była "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się przez przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz bez niej. Policjanci przypomnieli uczniom także o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem - o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, sami również mieli wiele pytań do policjantów.
Dzieci otrzymały książeczki, w których znajdowały się informacje i obrazki dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz w innych sytuacjach.
 
Image
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" S. Żeromskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
11.09.2018.
7 września 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Ma ona na celu propagowanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Wydarzenie objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce w muszli koncertowej im. Teresy Haremzy w kozielskim parku nad Odrą, w godzinach od 12.00 do 15.00. Dopisała piękna pogoda.
W Kędzierzynie-Koźlu organizatorem akcji, jak co roku, była Miejska Biblioteka Publiczna. Dyrektor Izabela Migocz zaprosiła do wspólnego czytania władze miasta, pracowników kultury, sportowców, dziennikarzy oraz uczniów kędzierzyńsko-kozielskich szkół, w tym również naszej.
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 1038