Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Logopeda arrow Mistrz Dykcji
Mistrz Dykcji
Wyniki miejskiego etapu konkursu "Mistrz Dykcji 2019" PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
23.05.2019.
Dnia 23.05.2019 roku na terenie naszej szkoły po raz szesnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 oraz PSP nr 19.
Podobnie jak w roku ubiegłym  poziom wystąpień był bardzo wysoki a jurorów zadziwiały piękne wypowiedzi uczniów na temat  ojczyzny. Słuchając naszych dzieci podczas konkursu biło widać, że w młodym pokoleniu tkwi duży potencjał. Możemy zatem być spokojni o ich przyszłość, a jednocześnie o przyszłość naszego kraju.
Po wnikliwej analizie wystąpień wszystkich uczestników, a następnie burzliwej naradzie, jury przedstawiło wyniki konkursu, które podajemy poniżej:
 
Image
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu Mistrz Dykcji 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
22.03.2019.
Image
 
Dnia 21.03.2019 roku na terenie naszej szkoły odbył się, po raz osiemnasty, szkolny etap konkursu MISTRZ DYKCJI.
Motto konkursu stanowiły słowa wybitnego Polaka, polityka i pedagoga Jędrzeja Śniadeckiego: "NAJLEPSZYM DOWODEM OŚWIECENIA NARODU JEST WYDOSKONALENIE, CZYSTOŚĆ I DOKŁADNOŚĆ JEGO MOWY, BO W NIEJ JEST UKŁAD  WSZYSTKICH JEGO MYŚLI I CAŁEJ JEGO NAUKI".

Pomimo siedemnastu zgłoszonych uczniów ostatecznie wyzwanie podjęło 11 uczniów z klas:IVa, IVc, IVd, IVe, IVf, Vc, Vd, Vc  i VIa.
 
Image
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
04.03.2019.
Image


Dnia 21.03.2019 roku o godz. 9:15 w czytelni naszej szkoły po raz osiemnasty odbędzie się etap szkolny konkursu MISTRZ DYKCJI.
Celem konkursu jest propagowanie i kształcenie wśród młodzieży poprawnej, wyrazistej wymowy, która jest warunkiem dobrej komunikacji słownej, powodzenia w nauce a także sukcesu w życiu dorosłym. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którzy w zakresie poprawnej wymowy okazali się najlepsi na terenie swojej klasy. Laureaci szczebla szkolnego będą reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim konkursu, który odbędzie 26 kwietnia również w naszej szkole.
 
Chętnych do udziału w konkursie zachęcamy do przygotowywania się pod kierunkiem logopedy w czwartki od 15:40 w sali B-19.
 
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i zbiór tekstów obowiązujących uczestników w roku bieżącym. Serdecznie zapraszamy do udziału! Warto  spróbować swoich sił i zostać MISTRZEM  DYKCJI.
Logopeda PSP nr 19 - Małgorzata Fąferek-Pekowska
Czytaj całość…
 
Mistrz Dykcji 2018 - wyniki etapu miejskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
27.04.2018.
Image
 
26.04.2018 roku na terenie naszej szkoły po raz piętnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji.  W konkursie udział wzięło 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 i PSP nr 19.

Tradycyjnie konkurs odbywał się w trzech etapach, podczas których uczestnicy kolejno

  1. recytowali, trudny pod względem artykulacyjnym, wierszyk własnego autorstwa,
  2. odczytywali wylosowany, trudny pod względem artykulacyjnym wiersz ze zbioru limeryków Marcina Brykczyńskiego oraz wierszyków, których  autorami są uczestnicy konkursów z lat ubiegłych,
  3. prezentowali samodzielną wypowiedź na temat „Kim chcę zostać w przyszłości”.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 31