Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Biblioteka i Czytelnia arrow Działalność
Działalność
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
29.11.2017.
Image
 
 
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Jesień wierszem malowana" PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.11.2017.
W dniach 20-21 listopada odbył się w szkolnej czytelni konkurs "Jesień wierszem malowana", w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII. Celem konkursu było aktywizowanie kultury słowa, sztuki mówienia oraz pięknej interpretacji poezji. Podajemy wyniki konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
Nam się Polska marzy... PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
15.11.2017.
Był okres w dziejach naszej Ojczyzny, kiedy utraciliśmy wolność. Po wielu latach znów nastał czas radości. W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.
Po części artystycznej uczniowie spotykają się z zaproszonymi świadkami wydarzeń z II wojny światowej, którzy swą postawą stanowią wzór dla młodego pokolenia. Te spotkania to pokłosie projektu „By czas nie zaćmił… ocalić od zapomnienia”. W tym roku oprócz udziału w uroczystości oraz wspomnień Goście przy herbacie słuchali młodzieży, która czytała literackie prace konkursowe. Prace te to swego rodzaju podróż w czasie.. Uczniowie mieli wyobrazić sobie, że jest właśnie 11 listopada 1918 roku i opisać jak wyglądałby wtedy dzień uczennicy czy ucznia.
O tym, czym zajmowali się zwykli ludzie w chwili, gdy dotarła do nich wiadomość, że Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość czytali:
•    Paulina Kaniewska z klasy 7b
•    Karolina Zwarycz z klasy 5b
•    Kacper Cal z klasy 5b
 
Image
Czytaj całość…
 
"Jesień wierszem malowana" - konkurs recytatorski dla klas I - VII PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
07.11.2017.

Image

 

Klasy I - VII PSP 19 zapraszamy do udziału w konkursie. Celem konkursu jest aktywizowanie kultury słowa, sztuki mówienia oraz pięknej interpretacji poezji. Konkurs odbędzie się w czytelni.

  • klasy I-III -  20 listopada 2017r, godz. 13:00
  • klasy IV - 21 listopada 2017r, godz. 10:45
  • klasy V i VI - 21 listopada 2017r, godz. 9:50
  • Klasy VII  - 21 listopada 2017r, godz. 12:40
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 68