Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Biblioteka i Czytelnia arrow Działalność
Działalność
Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem - autorem cyklu książek o Cukierku PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
28.02.2018.

W mroźny wtorkowy poranek, 27 lutego 2018 roku, powitaliśmy gorąco autora cyklu książek o kocie Cukierku, Pana Waldemara Cichonia. W spotkaniu uczestniczyły klasy I – IV.
Waldemar Cichoń urodził się 9 marca 1974 roku w Tychach. Jego wyuczony zawód to politolog. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wieloletni dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej. Żonaty. Tata Marcelego i Macieja. I co istotne, właściciel kota Cukierka i kotki Tradycji zwanej inaczej Pomyłką.

Image

Czytaj całość…
 
Pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
18.02.2018.
15 lutego 2018 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną i zostali pasowani na czytelników. Wypożyczyli pierwsze książki, obejrzeli i wysłuchali „Bajkę o gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym dlaczego ptaki wiją gniazda”, w magicznym teatrzyku Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Teatrzyk przedstawiła pani Bożena Stefańska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej.
 
Image
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
29.11.2017.
Image
 
 
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Czytaj całość…
 
Wyniki konkursu "Jesień wierszem malowana" PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.11.2017.
W dniach 20-21 listopada odbył się w szkolnej czytelni konkurs "Jesień wierszem malowana", w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII. Celem konkursu było aktywizowanie kultury słowa, sztuki mówienia oraz pięknej interpretacji poezji. Podajemy wyniki konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 70