Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Samorząd Uczniowski arrow Działalność SU
Działalność SU
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
30.09.2018.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do uczczenia go poprzez głośne czytanie wybranej książki oraz do rozpoczęcia projektu czytelniczego w klasach I-III. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez panią dyrektor Bożenę Łotecką fragment opowiadania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Głównym celem święta jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. Czytanie ma wiele zalet. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Kropki PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Bobińska   
17.09.2018.
W piątek 14 września w naszej szkole królowały kropki. A to za sprawą wyjątkowego święta - Międzynarodowego Dnia Kropki! Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary w siebie. Z tego powodu Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Było wesoło i kolorowo!
 
Image
Czytaj całość…
 
Kolorowo i radośnie - to mowa o wiośnie... PDF Drukuj Email
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
22.03.2018.
21 marca 2018r. – według kalendarza to pierwszy dzień wiosny. Jednak za oknem tak szaro, buro i zimno… Ale w budynku  PSP19 było kolorowo, radośnie a przede wszystkim wiosennie. W tym dniu nie obowiązywał nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mieli na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej! Odbyły się wybory na "Najradośniejszą i najbardziej kolorową PANIĄ WIOSNĘ". W konkursie startowali przedstawiciele każdej klasy od 4 do 7. Oto wyniki przeprowadzonego konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
"Tolerancja" i "Życzliwość" nie tylko od święta PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
26.11.2017.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Tolerancji, z kolei 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  W tym okresie w naszej szkole aż huczało od pozytywnych wrażeń jakich doświadczyli najmłodsi. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Byli słuchaczami opowiadań, uczestnikami projekcji oraz małymi artystami… Zarażajcie kochani wszystkich wokół solidną dawką życzliwości i dobroci pamiętając zarazem o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 58