Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Samorząd Uczniowski arrow Działalność SU
Działalność SU
Kolorowo i radośnie - to mowa o wiośnie... PDF Drukuj Email
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
22.03.2018.
21 marca 2018r. – według kalendarza to pierwszy dzień wiosny. Jednak za oknem tak szaro, buro i zimno… Ale w budynku  PSP19 było kolorowo, radośnie a przede wszystkim wiosennie. W tym dniu nie obowiązywał nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mieli na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej! Odbyły się wybory na "Najradośniejszą i najbardziej kolorową PANIĄ WIOSNĘ". W konkursie startowali przedstawiciele każdej klasy od 4 do 7. Oto wyniki przeprowadzonego konkursu:
 
Image
Czytaj całość…
 
"Tolerancja" i "Życzliwość" nie tylko od święta PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
26.11.2017.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Tolerancji, z kolei 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  W tym okresie w naszej szkole aż huczało od pozytywnych wrażeń jakich doświadczyli najmłodsi. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Byli słuchaczami opowiadań, uczestnikami projekcji oraz małymi artystami… Zarażajcie kochani wszystkich wokół solidną dawką życzliwości i dobroci pamiętając zarazem o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

Image

Czytaj całość…
 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień PDF Drukuj Email
Wpisał: Angelika Adler-Palacz   
23.11.2017.
Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klas 4-7 z tej okazji napisali wspólnie wiersze z licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu oraz zaprojektowali kartki pocztowe z życzeniami skierowanymi do osoby, do której chcieliby wysłać pozdrowienia. Podczas apelu nasza maskotka odwiedziła uczniów życząc wszystkim miłego dzionka. Samorząd Uczniowski rozwiesił również na drzwiach klasopracowni kupony na uśmiech, by móc się nim dzielić i o nim nie zapominać. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękuję za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo.
 
Image
Czytaj całość…
 
Zdrowo jem, więcej wiem... PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
14.11.2017.

Dzień zdrowego śniadania przypadający 8 listopada aktywnie promowali przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego. Barwnie, zdrowo i słodko przebrane dzieci rozdawały ulotki zachęcające do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Uczniowie otrzymali "Miesięczny licznik warzyw i owoców", a także porady jak "Jak dobrze jeść, by dobrze żyć".

Image

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 56